Zayıflama yöntemleri

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 19 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Zayıflama yöntemleri
  En Etkili Zayıflama yöntemleri
  Etkili Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

  Yazın habercisi olarak her ilk bahar geldiğinde kışın aldığımız kiloları vermek derdine düşenlerden misiniz. evet açıkçası bende öyleyim kış mevsiminde otur otur bir miktar kilo alıyorum ilkbahar gelince de yazın nasıl giyineceğim teleşı ile zayıflamak derdine düşüyorum. Televizyonlarda bir sürü uzman açıklıyor zayıflama yöntemlerinı o zayıflatıyor bu zayıflatmıyor herkesin kafası karışık. Benim de öyle hangi zayıflama hapı daha etkili, hangi diyet yöntemini uygulamalıyım bilemiyorum. Sizler için biraz araştırdım en etkili zayıflama yöntemlerini toparlamaya çalıştım umarım yararlı olur.

  Bitkisel Zayıflama İlaçları Sinir Sistemini Bozuyor: Bitkisel zayıflama ilaçlarının vücutta B1 vitamini (thiamin) eksikliğine yol açarak, karbonhidrat metabolizmasını etkilediği, bununda istem dışı göz kaymasına ve yürümede dengesizliğe neden olabildiği belirlendi. Aynı durumun, alkoliklerde de görülebildiğini ifade eden uzmanlar,alkoliklerde de thiamin eksikliğinin meydana gelebildiğine işaret ettiler. Bitkisel zayıflama ilaçlarının, ciddi bir rahatsızlık olan ataksiaya da yol açabildiği kaydedildi. Uzmanlar, araştırmada bitkisel ilaçların, metabolik dengesizlik yarattığını belirlediklerini açıkladılar. Araştırmada, deneklerin kaslarına thiamin enjekte eden uzmanlar, 3 gün içinde yürüme ve vücut dengesinin sağlanabildiğini gözledi. Bir ayiçinde ise hastalardaki sorunun tamamen giderildiği belirlendi.

  Açlık Karşısında Nasıl Dayanıklı Olunabilir: Açlık hissini duyar duymaz hemen bir şeyler atıştırmaya kalkmayın ve on dakika bekleyiniz. Belki bu süre içinde ortaya çıkan o açlık arzusunun önüne geçmiş veya açlık durumunuz herhangi bir gıda almadan da azalmış olacaktır. Bu durumda hemen bir bardak su içiniz. Mideniz dolduğunda doyma refleksi sayesinde açlık hissinizi kandırmış olacaksınız. Mide dolduğu için açlığı daha iyi tolere edebilirsiniz.Yanınızda limon varsa bir dilim kesip suyunu içiniz.İçilen bir dilim limon suyu açlık hissini azaltacaktır. Büyük öğünler yerine daha sık aralıklarla az gıda yiyiniz. Doyma dorumu beyinde kontrol edilen bir merkez sayesinde yapılmaktadır. Ara öğünleri zevk alarak bekleyiniz. Açlık hissinden uzak durmanın diğer bir şekli ise hareket halinde olmaktır. Sadece kalorinin sınırlanması ile olan bir diyet uzun vadede başarılı olamaz. Onun için kalorinin sınırlanmasının yanı sıra aynı zamanda egzersiz yapmak ve hareket halinde olmak bir o kadar önemlidir.
  Not: Hareketlilik paralelinde verilen kilolar kalıcı olarak verilmiş olan kilolardır. yani buradan çıkardığımız en iyi zayıflama yöntemlerinden birisi hareket etmek spor yapmak.
   
Yükleniyor...