Zavallı eşeğe ne oldu!

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 23 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Zavallı eşeğe ne oldu!
  [​IMG]
  Giresun'da, belediyeye teslim edilen eşeğin kaybolduğu iddiası, hayvanseverleri "Zavallı eşeğe ne oldu" eyleminde biraraya getirecek.


  Giresun Hayvanları Koruma Derneği, Bulancak ilçesinde sokakta bulunarak belediyeye teslim edilen eşeğin kaybolduğu iddiasıyla "Zavallı eşeğe ne oldu" adı altında yarın eylem yapacak.

  İddiaya göre, ilçede yayımlanan yerel Egemen Gazetesi'nin çalışanları, sokakta buldukları başıboş eşeği veteriner muayenesinden geçirdi, daha sonra belediyeyi arayarak görevlilere teslim etti.

  Zabıta ekiplerince alınan eşeğin ahıra götürüldüğünü ve birkaç gün burada tutulduğunu öğrenen gazete çalışanları, daha sonra durumunu görmek istedikleri eşeği yerinde bulamadıklarını, akıbetinin belli olmadığını öne sürdü.

  Derneğin üyesi ve Egemen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Namık Baltaoğlu, görevlilerin, eşeğin temizlik firması görevlilerince götürüldüğünü söylediğini ancak firmanın bunu doğrulamadığını, belediyeden de eşeğe ne olduğu konusunda bilgi alamadıklarını söyledi.

  Eşeğin bulunması için eylem yapmaya karar verdiklerini, kaymakamlığa başvurduğunu ifade eden Baltaoğlu, "Yarın saat 13.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda 'Zavallı eşeğe ne oldu?' adlı eylem yapacağız" diye konuştu.

  KALABALIK OLMASI BEKLENİYOR
  Baltaoğlu, eylem için büyük pankartlar yaptırdığını, üzerlerine eşeğin çocuklarla ve vatandaşlarla çekilen fotoğraflarını bastırdıklarını belirterek, "Yarın salı. İlçede pazar kuruluyor, kalabalık oluyor. Eylemin de kalabalık olacağını düşünüyorum" dedi.

  Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayten Karaşın da dernek üyelerinin eyleme destek vereceğini, basın açıklaması yapacağını söyledi.

  Bu arada, Bulancak Belediyesi yetkilileri, gazete çalışanlarının kendilerini araması üzerine, iki zabıta memuru eşliğinde alınan eşeğe Pazarsuyu mevkisindeki bir şantiyede birkaç gün bakıldığını, daha sonra bir vatandaşa verildiğini söyledi.

  Belediyenin hayvan barınağı bulunmadığı için eşeğe uzun süre bakmalarının mümkün olmadığını belirten yetkililer, gazetenin olayı büyüttüğünü öne sürdü.


   


Yükleniyor...