Zaman Tüneli Kapakları Nasıl Yapılır

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 8 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Zaman Tüneli Kapakları Yapılışı
  Facebook zaman tüneli için kapak resmi nasıl yapılır

  Facebook zaman tünelindeki en büyük görsel değişiklik, bir kapak fotoğrafının olmasıdır.

  Arkadaşlarınız sayfanıza girdiğinde sadece profil fotoğrafınızın küçük bir versiyonunu değil, daha önceden belirlediğiniz ve sayfanızın en üstünde duran kapak fotoğrafını da görür.Fotoğrafı yerleştireceğiniz yerin büyüklüğü gözünüzü korkutabilir ve profil fotoğrafının bulunduğu yerde bir boşluk olur.

  Kendi zaman tüneli kapak fotoğrafınızı sadece birkaç dakikada biçimlendirebilirsiniz..

  Bir Resimi Nasıl Zaman Tüneli Kapağı Haline Getirebilirsiniz..

  [​IMG]

  Dijital fotoğraflarınız arasından sizi en iyi temsil edeni bulun. Sizin ve bir grup arkadaşınızın fotoğrafı veya seyahatlerinizden bir fotoğraf olabilir. Olabildiğince yatay bir fotoğraf olması gerektiğini ve sol alt köşesinin kapanacağını aklınızda bulundurun.

  [​IMG]

  Fotoğrafı Adobe Photoshop gibi fotoğraf düzenleme yazılımlarından birinde açın ve yazılımın kesme fonksiyonunu açın. Kesme aracı ile kesmeden önce fotoğrafınızın tam olarak nasıl görüneceğine bakabilirsiniz. Pek çok kişi bu işlemi inç olarak uygun en-boy oranı ile yapmayı daha kolay bulmaktadır. Kesme aracını seçin ve genişlik olarak 4 inç, boy olarak da 1,5 inç seçin. (Bu yöntemi kullanarak fotoğrafın alt ya da üst kısmını biraz keseceksiniz.) Tam çözünürlük kullanarak kesme.

  [​IMG]

  İşlemi kaydedin ve Facebooka yükleyin. Yüklemeden önce fotoğrafı 720 piksele çekmek zorunda olmadığınızı ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yüklemeyi unutmayın. İlk kez kapak fotoğrafı eklerken, zaman tünelindeki “Bir Kapak Ekleye; mevcut kapak fotoğrafını değiştirmek için ise kapak fotoğrafının sağ alt köşesindeki “Kapağı Değiştire tıklayın.

  Alıntıdır
    2. Cevap: Zaman Tüneli Kapakları Nasıl Yapılır

  Anlatımlarını beğeniyorum ama örnek vermiyorsun :D Paylaşımın için Teşekkürler