Yüzünüzü Eskitmeyin!

Yüzünüzü Eskitmeyin!Cildinizin hep bugünkü kadar genç ve diri görünmesini mi istiyorsunuz.

Yüzümüz, şüphesiz ki iletişimimizi sağladığımız, duygularımızı ifade ettiğimiz, bedenimizin ve kişiliğimizin en önemli parçasıdır. Bu nedenle yüz ve boyun bölgesindeki ilk kırışıklıklar zaman zaman hem kadınlar hem de erkekler açısından oldukça rahatsız ve mutsuz edici olabilir.

Günümüzde cilt hastalıklarının tedavisinde ve estetik uygulamalarda kullanılan ışık terapisi, dokuların ve hücrelerin yenilenmesini sağlayarak ciltteki kasların çökmesine engelleyebiliyor. Bu sayede daha genç ve diri bir cilde sahip olabiliyoruz.

Tamamlayıcı tıp ve medikal estetik hekimi Dr. Aynur Hamidova Can, ışık terapilerinden Biolight'ı, her cilt tipine uygun, güvenli ve etkili bir sistem olarak tanımlıyor. Dr. Hamidova, ağrısız ve acısız olarak uygulanan bu sistemin hiçbir yan etkisinin de bulunmadığını belirterek kadınları bu konuda cesaretlendiriyor. Işık terapisi ayrıca diğer tüm cilt gençleştirme teknikleri ile kullanılmaya uyumlu olup, medikal estetik hekimlerce kombine tedaviler için de kullanılıyor.

Dr. Hamidova, mavi, yeşil, kırmızı ve sarı olmak üzere 4 farklı ışık teknolojisinin kullanıldığı Biolight System'de kombine bir tedavi uyguladıklarını, seans sürelerinin 15-30 dk. arasında değiştiğini ve yaklaşık 7-8 seansta istenilen sonuçların alındığını belirtiyor. 18 yaş ve üstü için önerilen ışık terapisi, bütün vücut için uygulanabiliyor.

Hücre yenilenmesi ve cildin sıkılaşması haricinde ciltte birçok farklı amaç ile kullanılan Biolight ışık terapisinin kullanıldığı alanlar oldukça fazla;

- Leke tedavisinde kullanılır.
- Cilt lekelerini azaltır.
- Akne izlerini tedavi etmeye yardımcı olur.
- Gözeneklerin sıkılaştırılmasında ve çatlakların tedavisinde kullanılır.
- Cilt elastikiyetini artırır ve ciltteki kızarıklıkları azaltır.
- Cilt hastalıklarının iyileşme sürecini hızlandırır.
 
Üst