Yüze Göre Gözlük Seçimi

'Moda Rehberi' forumunda Blue tarafından 6 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu 1. Yüze Uygun Gözlük Seçimi

  [​IMG]

  Gözlük en iyi fiziksel özelliğinize vurgu yapmalı (örneğin, mavi gözlüyseniz mavi çerçeveli gözlük tercih edebilirsiniz).

  [​IMG]

  Yuvarlak yüzlüler
  Yuvarlak yüzlü kişilerin alnı geniş, çeneleri yuvarlaktır. Eğer sizin yüz şekliniz de böyleyse, yuvarlak hatlarınızı kırmak için köşeli çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz.

  Yüzü kalp şeklinde olanlar
  Eğer alnınız geniş, çeneniz kalp şeklindeyse size hem yuvarlak hem de köşeli gözlükler yakışır. Ancak yukarıya doğru genişleyen çerçeveli gözlüklerden kaçının.

  Oval yüzlüler
  Eğer yüzünüzün şekli ovalse şanslısınız. Bu yüz şekli dengeli kabul edilir çünkü genellikle çıkık elmacık kemikleriyle çevrilidir. Oval yüzlülere hemen her şekil çerçeveli gözlük yakışır.


  Uzun yüzlüler
  Eğer yüzünüz uzunsa, küçük ya da dar, kare şeklinde gözlüklerden uzak durmalısınız. Geniş çerçeveler yüzün uzunluğunu kırdığı için dar çerçeveli gözlüklerden çok daha idealdir. Kare çerçeveli gözlükler sadece yüzün köşeli hatlarını belirginleştirir.

  Kare yüzlüler
  Sophia Loren gibi yüz şekli kare olan kişilerin alnı geniş, çeneleri köşelidir. Hatlarını yumuşatmak için yuvarlak ya da oval çerçeveli gözlükler takmaları gerekir.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Yüze Göre Gözlük
 1. Wish
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,740
 2. Blue
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,737
 3. Blue
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  10,726
 4. Blue
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  5,356