Yusuf'un iffeti hakkında ayetler

'Ayetler ve Hadisler' forumunda Meryem tarafından 2 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yusuf'un iffeti hakkında ayetler


  Evinde bulunduğu kadın, onun nefsinden murat almak istedi, kapıları iyice kapattı ve «Haydi gel!» dedi. O da «(Hâşâ), Allah'a sığınırım! Zira kocanız benim velinimetimdir, bana güzel davrandı. Gerçek şu ki, zalimler iflah olmaz!» dedi.
  Yûsuf : 23

  «Ey Yusuf! Sen bundan (olanları söylemekten) vazgeç! (Ey kadın!) Sen de günahının affını dile! Çünkü sen günahkârlardan oldun»
  Yûsuf : 29

  Kadın dedi ki: İşte hakkında beni kınadığınnız şahıs budur. Ben onun nefsinden murat almak istedim. Fakat o, (bundan) şiddetle sakındı. Andolsun, eğer o kendisine emredeceğimi yapmazsa mutlaka zindana atılacak ve elbette sürünenlerden olacaktır!
  Yûsuf : 32

  Atalarım İbrahim, İshak ve Ya'kub'un dinine uydum. Allah'a herhangi bir şeyi ortak koşmamız bize yaraşmaz. Bu, Allah'ın bize ve insanlara olan lütfundandır. Fakat insanların çoğu şükretmezler.
  Yûsuf : 38

  (Kral kadınlara) dedi ki: Yusuf'un nefsinden murat almak istediğiniz zaman durumunuz neydi? Kadınlar, Hâşâ! Allah için, biz ondan hiçbir kötülük görmedik, dediler. Azizin karısı da dedi ki: «Şimdi gerçek ortaya çıktı. Ben onun nefsinden murat almak istemiştim. Şüphesiz ki o doğru söyleyenlerdendir.»
  Yûsuf : 51
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Yusuf'un iffeti hakkında
 1. Meryem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  702
 2. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,631
 3. ZORBEY
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  7,124
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,080
 5. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  6,751