Yırtık Kot Nasıl Yapılır?

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Yırtık Kot Nasıl Yapılır?

  [​IMG]
  Son yılların modası yırtık kot bu sene yine büyük ilgi görmeye devam ediyor. Her yaştan alıcı bulan yırtık kotları evinizde kendiniz yapmak istemez misiniz? Severek giydiğiniz kotlarınızda küçük değişiklikler yaparak yeni bir görünüm kazandırabilir ve farklılık yaratabilirsiniz.

  Bunun için gerekli olan malzemeler

  1- Yırtık modasına uyduracağınız bir kot

  2- Mutfak rendesi

  3- Topuk törpüsü

  4- İlik açma aracı ya da sivri uçlu her hangi bir alet.

  [​IMG]  Yırtık modasına uydurcağınız kotunuzu üzerinize giyin. Mutfak rendesi ile yırtık havası vereceğiniz kısmı kendinize zarar vermeden tahriş edin.

  [​IMG]Kot üzerinde tahribat yaratın ama dediğim gibi fazla uğraşıp kendinizi yaralamayın.  [​IMG]Sırada topuk törpüsü var. Topuk törpüsü ile aynı yeri sürtmeye devam edin. Resimde görüldüğü gibi kot kumaşı incelmeye başlayacak ve böylelikle işiniz daha kolay olacak.  [​IMG]Son olarak ilik açma aracı ile beyaz ipleri koparmadan temizleme işlemine başlayın. aralardaki mavi ipleri bu araç sayesinde hassas bir şekilde temizleyin. Tamamen beyaz şeritler kalana kadar işlemi devam ettirin

  İşte sonuç. Tam istediğiniz gibi öyle değil mi? Artık modasının geçtiğini düşündüğünüz, sıkıldığınız kotlarınıza bu yöntemle yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz.
  [​IMG]
   


Yükleniyor...