Yeni TL simgesi klavyede nasıl kullanılır ?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 2 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Yeni TL simgesi Bilgisayarda nasıl kullanılır ?
  Yeni TL simgesi klavyede kullanmak için Yapmamız gerekenleri sıralarsak
  TCMB sitesine girş yapıyoruz.Merkez Bankası’nın resmi sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfanın hemen sağ kenarında ”TL Simge” linki göreceksiniz.O linke tıkladıktan sonra sizi TL Simgesi’nin jpeg formatına , teknik özelliklerine ve TL simgesini bilgisayar ortamında kullanmanızı sağlayacak olan programa götürecek olan üç ayrı link göreceksiniz. En alttaki “TL Simgesini içeren yazı tipini bilgisayarınıza kurmak için tıklayınız” linkine tıklayın.
  Yeni açılacak olan sayfada tüm işletim sistemleri yani Windows, MacOS, Pardus, Debian Linux, RedHat Linux gibi seçenekler göreceksiniz.Bu işletim sistemlerinden size uygun olanı seçip ”exe” dosyasını çalıştırmanız yeterlidir.Bu ”exe” yi seçerken sistem size klavyenizden hangi işlemleri yapabiliyorsunuz diye yanda açıklamalarını gösterecektir.
  Örneğin Windows için yapılan kurulum, işletim sisteminizin program dosyaları alanına “TCMB” isimli bir klasör yaratıyor. Bu klasörde, başlangıç menünüzde bir kısayolu da bulunmakta olan “TLSimgeKisayol.exe” programı yer alıyor.

  Bu programı çalıştırıp herhangi bir metin düzenleyicide, “AbakuTLSymSans” yazı tipini seçtiğiniz taktirde AltGr+T ve Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonları ile TL simgesini kullanabiliyorsunuz.
  Programı kapatmak için, sistem menüsü alanından TL simgesini sağ tıklayarak “Çıkış” seçeneğini seçmeniz yeterli oluyor.  alıntı netten
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Yeni simgesi klavyede
 1. Elfida
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  25,888
 2. MeriH
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,968
 3. Elfida
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  1,025
 4. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  928