Yeni Çıkan En İyi Pc Oyunları

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 1 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Yeni çıkan en iyi 10 PC oyunu

  [​IMG]

  Spore, birçok oyunseverin açıklandığından bu yana beklediği oyunlardan biriydi.


  2. Dünya Savaşı'nı yeniden yaşamaktan, tek hücreli canlıdan şehirler kurmaya. İşte oyun dünyasının en iyileri.


  1-Spore: Simcity ve The Sims oyunlarının yaratıcısı tarafından tasarlanan Spore, oyuncuların tek hücreli bir canlıyı büyütüp daha karmaşık yaşam formlarına dönüştürdüğü, bunları çoğaltıp köyler ve hatta büyük şehirler kurduğu bir oyun. PC, MAC ve çeşitli Java tabanlı cihazlar için piyasaya sürülen Spore'un; Apple iPhone ve Apple iPod Touch için Spore Origins adında bir ufaltılmış bir versiyonu da bulunuyor.

  2- PES 2009:
  Dünyanın en iyi futbol oyunu olarak bilinen Pro Evolution Soccer (PES) oyunseverlerin sıkıntı duyduğu oynanabilirlik sorununu 2009 serisiyle tamamen kaldırmış görünüyor. Grafik, ses ve atmosfer detaylarında da değişikliği gidilen oyunda menünün de tamamen değiştirildiğini söylemek gerekir.

  3-Command&Conquer: Red Alert 3: Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Red Alert 3, denize kurulabilen binalar, hem karada hem denizde gidebilen araçlarıyla oldukça fantastik. Red Alert ruhuna bağlı kalınan oyun, PC, PS3 ve Xbox360 platformları için hazırlandı.

  4-Fallout 3: Bethesda Softworks tarafından geliştirilen oyun tarihinin klasiklerinden Fallout yeni nesil teknolojiyle beraber, PC'lerin yanında PS3 ve Xbox 360 için de duyuruldu. Nükleer savaşın etkilediği dünyada bir damla su için savaşan canlıların bu serisi oyunseverlerin vazgeçilmezlerinden biri.

  5- Far Cry 2: 2004 yılında çıkan Far Cry, 3 milyondan fazla satmıştı. FPS oyunlarına Far Cry hem grafiksel hem de yapay zekâ açısından yeni bir soluk getiren oyunun aslına sadık kalındı.

  6- Football Manager 2009: O bir fenemon ve sadece oyunseverlerin değil aynı zamanda da futbolseverlerin baştacı. Veritabanının gelişmişliğiyle bazı teknik direktörleri bile arkasından sürükleyen oyunda 3D ve 2D maç motorlarıyla da benzerlerinden ayrılıyor.

  7-Quantum of Solace: James Bond serisinin son filmiyle aynı adı taşıyan Quantum of Solace, PC, Xbox, PS3, Nintendo Wii ve PS2 platformlarında çıkartıldı.

  8-Brothers In Arms: Hell's Highway: Müttefiklerin Hollanda cıkarmasını operasyonunu konu alan oyunda UnrealEngine 3 grafik motoru kullanması oyunseverleri zorlayacağı benziyor. Gerçekte başarısız lan bu çıkarmayı başarılı kılmaksa sizin elinizde.

  9-Civilization IV, Colonization: Uygarlık tarihinin “Kolonileşme” dönemine gelinen 4. seride, Kral’ın yüzüğünü öpmeyen bir lider arzu eden Avrupa halkı kolonilerini bağımsızlıklarına ulaştırmak için uğraşacak, oyunseverler. Oyun başladığı andan itibaren görülen yardım kutuları, oyunun en yeni özelliklerini tamamen tanıttığı ve koloni gelişiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini net bir şekilde açıkladığından tüm Civilization serisini oynayan oyunculara dahi çok yardımcı olacaktır.

  10-Dead Space: 20 Ekim 2008 çıkışlı Dead Space PC, Xbox360 ve PS3'e uyarlandı. Bir korku oyununda bulunması gereken tüm unsunları taşıyan Dead Space'teki en ilginç olaysa elde kazma kürek beceriksiz bir madenci bölümü.
    2. meraklılarına duyurulur
    3. benim oğlum duymasın
    4. Benim kizdan uzak dursun lar ya mahfoldum paralar oyunlara gidiyoooooooo Tskler :))))))))))))))))
    5. çocuğu olan her anne gibi ben de çok dertliyim bu oyunlardan
   


Yükleniyor...