yaz ve saç bakımı

yazın saç bakımı
Saçların mat ve bakımsız görünmesine yol açan sebepleri ortadan kaldırın. Yazı bakımlı ve güzel saçlarla karşılayın. Yaz aylarında güneş ve suyun keyfini çıkartırken saçlarımıza da gerekli özeni göstermeliyiz. Çünkü klorlu su ve sıcak saçımızı olumsuz biçimde etkiliyor; saçlarımız yıpranıyor, matlaşıyor ve kırılıyor. Bu sebeple de yazın saçlarımızı yıpratıcı etkenlere karşı özel ürünlerle korumamız şart.

Yaz aylarının saç üzerinde olumsuz etkisi sandığımızdan daha çok. Güneş, su ve sıcak birleştiğinde saçı hassaslaştırıyor. Ayrıca kum, klorlu ve tuzlu su saçı yıpratıp kurutuyor, saçları matlaştırıyor. Ve saçlarımız yazın olumsuz etkilerine karşı ne yazık ki korumasız kalıyor.

Yaz aylarında saçınızın ve saç derinizin bakımına daha fazla özen gösterin.
•Boyalı, permalı saçların yazın özellikle bakıma ihtiyacı vardır.
•Kullanacağınız ürünlerin güneş korumalı olmasına dikkat edin.
•Saçınıza nem verecek bakım maskeleri uygulayarak besleyin; saçınızdaki kuruluğu ve yıpranmayı önleyerek canlı, parlak bir görünüm sağlayacaktır.
•Saçınızı deniz tuzu ve klordan tamamen arındırmak için çok iyi durulayın.

Saçlarınızı iki günde bir yıkıyorsanız, genellikle tek bir kez şampuan yapmak yeterli olur. Eğer bolca jöle ya da saç spreyi kullanıyorsanız, o zaman iki kez şampuanlamak saçlarda ürünlerden kalan artıkları temizler. İnce telli saçlara sahipseniz, dolgunlaştırıcı şampuanlar, yıkama sırasında saçlarınızın dış koşullara karşı koyma gücünü artıracaktır. Şampuanı saçlarınıza homojen olarak dağıtın ve saç derisi üzerinde parmak masajıyla ovarak köpürtün.

Günlük olarak pahalı olmayan bir Vitamin alın. Saçınızı fazla taramayın. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın. Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın. Keskin metal ya da plastik uçlar saçlarınızın uçlarının kırılmasına neden olur. Kaliteli saç ürünleri kullanın.

Yıkadığınız saçlarınızı doğal kurumaya bırakmak için yaz ayları en güzel fırsattır. Böylece saç kurutma makinesinin olumsuz etkilerinden de kurtulmuş olacaksınız.

Tatil yörelerinde beslenmenize dikkat etmeniz saçlarınıza da yayar, fazla tuzlu yemeyin, proteinli gıdalara ağırlık verin, meyve-sebze tüketimini artırın. Ne kadar dengeli beslenme, o kadar sağlıklı saçlar sağlar. Bu arada balık yemeye ayrıca özen gösterin.

Tatil dönüşü yapmanız gerekenler;

Tatil dönüşü saçlar donuk ve parlaklığını kaybetmiş görünür. Panik yapmayın. Doğru bir bakımla kısa sürede eski güzelliklerine ve sağlıklarına kavuşacaklardır.

•Hemen bakıma başlayın: haftada 2 veya 3 kez şampuan öncesi bir besleyici uygulayın.
•Saçınız eski kuvvetini ve parlaklığını yakalayana dek küre devam edin.
•Şampuan olarak, kuru ve yıpranmış saçlar veya boyalı saçlar için olanları kullanın. Saçınız eski formuna kavuşunca saç yapınıza uygun olana dönebilirsiniz.
•Şampuan sonrası bir bakım maskesi uygulayın .
 
Bilgi ve öneriler için teşekkürler Blue..
Benim şampuan öncesi uyguladığım bakım:Yıpranan mat saçlara yıkamadan önce bademyağı sürülüp bekletilirse ve temiz yıkanıp durulandıktan sonra uzun bir süre saçlar besleniyor canlanıp parlaklık kazanıyor..
 
Üst