Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 7 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Yaşlılığı engelleyebilecek özel besinler nelerdir?  Bazı hastalıklarda vücudunuz üzerinde yarattıkları etkiler nedeniyle daha hızlı yaşlanmanıza neden olabilirler. Bu yüzden her şeyden önce düzenli ve dengeli bir beslenme programı içerisinde olmalısınız. Sağlıklı beslenmenize ve cildinize iyi gelen bazı gıdalar vardır işte bu gıdalardan sadece bazıları.Aşağıdaki gıdaları tüketmeye özen göstermeniz yaşlılığınızı biraz olsun geciktirecektir.

  Orman Meyveleri Vücuttaki serbest radikaller yıpranmayı hızlandırır ve beraberinde yaşlılığa neden olabilecek sonuçlar getirir. Serbest radikalleri azaltmak, antioksidan depolarıyla cildinizi korumak ve beslemek için; böğürtlen, ahududu, siyah üzüm, yaban mersini gibi meyvelerden faydalanın.

  Nar

  Kırışıklıkların oluşumunu engellemek için içerisinde antosiyoninlerden oluşmuş bir ordu var! Aynı zamanda C vitamini desteği ile cildin görünümünü sağlıklı bir hale getiriyor.

  Sarımsak

  Kendilerinin güzellikle doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi hastalıklar sizi yıpratır. Sarımsak ise sizi birçok hastalıktan koruyucu güce sahip bir antioksidandır. Sarımsak birçok ilaçtan bile daha etkili bir kan sulandırıcı, kolesterol azaltıcı ve kanser önleyicidir.

  Çikolata Kakao, sahip olduğu flavonoidlerden ötürü, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken aynı zamanda dolaşımı hızlandırarak diri bir görünüm sağlar.

  Avokado Tam bir E vitamini deposu. E vitamini demek cilt güzelliği demek. Ödemi önlediği gibi, vücuda dost ve cilt için sağlıklı bileşenler barındırır.