Yaşamak sevmek ve öğrenmek hakkında kompozisyon

İnsanoğlu dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren yaşamak ister, sevmek sevilmek ister. Birşeyleri merak ederek öğrenmek ister. Çünkü bu insanın yaratılışından meydana gelen istekler ve ihtiyaçlardır. Bir bebek bile dünyaya geldiğinde hemen yaşama tutkusuna kapılır, annesini sever ve ondan sevgi bekler. Çevresindeki nesneleri inceleyerek onları tanır ve öğrenir.

Yaşamak, sevmek ve öğrenmek hakkında yazılabilecek o kadar çok şey var ki hayatta. Dünyamızda en fazla ihtiyaç duyulan ve istenilen duygulardır. Sosyal bir varlık olan insan bu üçünü hep istemiştir ve istemeye devam edecektir. Var oluşundan itibaren bu duygular hep doyumsuz olmuş ve insanlar hep daha fazlasını istemiştir. Zaten dünyamızda bu şekilde güzel değil mi?

İnsanlar birbirlerini dostça, arkadaşça kimi zaman sevgiyle sevmektedirler. Bu duygular onları bir araya getirip sımsıkı sarılmalarını sağlar. Yaşamak isteği hiç bir zaman kaybolmaz içimizden. En mutsuz ve en kötü anlarımızda bile hayata tutunmayı biliriz. Ne kadar kötü bir hayat yaşasak bile var olan güzellikler bizi hayata bağlar.

Ya öğrenmek… Her an her dakika dünyamızda yeni birşeyler olurken öğrenme isteğimiz nasıl yok olsun. Gerek okul hayatımızda gerekse sosyal hayatımızda her gün yeni birşeyler öğreniriz.

Bu nedenle yaşamak, sevmek ve öğrenmek hayatımızın temel direkleridir. Umarım bu konuda yazdığımız kompozisyon sizin hayatınıza ışık olur.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst