Yandex'ten Yeni Bir Kolaylık

'Teknoloji Haberleri' forumunda Merve tarafından 30 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Yandex Arama Sorgularına Daha Gelişmiş Sonuçlar Sunmaya Başladı

  Yandex çeşitli şirket, kurum ve kuruluşlarla ilgili arama sorgularına daha gelişmiş sonuçlar sunmaya başladı. Örneğin, "İstanbul'da eczaneler" şeklinde bir arama yapan kullanıcılar, sonuçlar arasında eczanelerin iletişim bilgileri ve harita üzerindeki konumları gibi detaylı bilgilere hızlıca ulaşabilecek.

  Tüm Türkiye'yi kapsayan servis, kuruluşların ister hizmet alanlarına (örneğin "kuyumcu"), ister bulundukları yere göre arama yapılmasına (örneğin "Bursa'da kuyumcu"); bankalar, restoran zincirleri gibi ülke çapında faaliyet gösteren büyük kuruluşların ise isimlerine göre aranmasına da olanak sağlıyor. Yandex, bu tür sorguları yanıtlarken, arama sonuçları sayfasında sorguyla en uyumlu beş sonucu gösteriyor ve listelediği kuruluşların popülerliği, sorguda belirtilen mekana yakınlığı gibi özellikleri dikkate alıyor.

  Halihazırda 600 binden fazla kurum ve kuruluş ismi içeren ve sürekli geliştirilmeye devam eden Yandex veritabanındaki bilgiler, şu anda Yandex'in iş ortağı Yellow Media tarafından sağlanıyor. Servis kapsamında yer almak isteyen kuruluşların yetkilileri, özel bir form doldurarak bilgilerini Yandex'e iletebiliyor.  kaynak:hürriyet

   


Yükleniyor...