Yaban mersini kullanarak zayıflayın

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Aderito tarafından 10 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yaz aylarının yaklaştığı günlerde kilosundan şikayetçi olanlar şok diyetler ve kilo verme yöntemleri araştırıyor. Ancak aniden ve salıksız bir şekilde zayıflamanıza neden olan bu diyetler yerine doğanın mucizelerini kullanmak daha mantıklı görünüyor.

  Hertekinin farklı bir özelliği bulunan meyveler ve sebzelerden bazıları da işte bu noktada devreye giriyor. Özellikle kilo vermenize yardımcı besinler tüketirseniz sadece biraz dikkat ederek zayıflamak hayal olmaktan çıkıyor.

  Amerikalı bilim adamları yaban mersini ve bunun gibi meyvelerin yağ hücrelerinin oluşmasını engellediğini ve var olanları eritmeye yardımcı olduğunu belirtiyor.

  Teksas eyaletinden araştırmacılar Experimental Biology isimli bir konferansta laboratuar fareleri üzerindeki yaptıkları deneylerden bahsettiler.

  Fareler yaban mersini içerisinde bulunan antioksidan maddelerle beslediklerinde yağ hücrelerinin %27 oranında yok olduğunu kaydetmişlerdir

  Sonuçlara göre aynı sürecin insanlarda da işe yarayacağını belirttiler.

  Kilo vermek için doğanın mucizelerinden yararlanın ve doğal beslenmeye özen gösterin.Tabiki spor yapmak da sağlıklı bir şekilde zayıflamanın temelini oluşturuyor. Ancak neticede yediklerinize dikkat etmezseniz ne kadar spor yaparsanız yapın amacınıza ulaşamazsınız.
   


Yükleniyor...