Ya Google Da Yasaklanirsa...YouTube'un yasağı devam ediyor. Bilgisayar kullanıcıları, internetin en faydalı içerik sitelerinden biri olan Youtube'dan mahrum kalıyor ve aynı zamanda da içeriklerini YouTube üzerinden yayınlayan web siteleri de perişan durumda. Bu yasağın daha ne kadar devam edeceği belli değil. YouTube'un Türkiye'deki resmi temsilcisi olan Google Türkiye ofisi, bu yasaklama karşısında kamuoyuna karşı sessiz kalmayı sürdürüyor.

TEHLİKELİ SORU

YouTube’un yasaklanması, internet kullanıcılarının zihinlerine ilginç bir soruyu da beraberinde getiriyor.

YouTube, bir video paylaşım sitesi. Bu sitenin bir benzeri de Google Video. Kendisine
Linkleri görmek için üye ol Giriş yap veya üye ol.
adresinden ulaşılabiliyor. YouTube'a verilen yasağın nedeni olan hakaret videoları, Google Video'ya yüklenseydi ne olurdu?

YASAKLAMAYA NEDEN OLAN VİDEOLAR GOOGLE'DA

Kısa bir araştırma ile YouTube’daki videoların kat kat fazlasının, Google Video’da da barındırıldığını herkes görebilir. Ülkemizde internet sitesi yasaklamada izlenen yol; birkaç içerik için de olsa o alan adının tamamına erişimi engellemek.

Google Video'daki içerikleri birisi mahkeme şikayet etseydi, google.com, google.com.tr gibi alanlar da yasaklanacaktı elbette. Çünkü mevzuat, böyle diyor. Ondan sonrasında ise inanılmaz bir kaos bizleri bekliyor.

GOOGLE YASAKLANIRSA NE OLUR


Web sitelerinin ziyaretçilerinin yarıdan fazlası Google üzerinden geliyor. Tarayıcının adres satırı yerine Google'ın arama satırını kullanmayı tercih edenlerin sayısı giderek artıyor. Yani Google, internetin bir parçası.
Google yasaklansa ne olur?

Bu soruya verilebilecek birkaç cevap;

Sitelerin izlenme rakamları, yarı yarıya düşecek.
Gmail e-posta hesaplarımıza ulaşılamayacak. (O da mail.google.com olarak yayın yapıyor)
Site analizlerine bakılamayacak.(Google Analytics)
Milyonlarca dolarlık Google reklamları yayınlanamayacak.
.......
ve daha neler neler…

DÜZENLEMELER GEREKİYOR

Google’ın yasaklanması, internet kullanıcılarının en son istediği şey. Ancak YouTube’a yapılan kanuni işlemin aynısının Google’a uygulanması da an meselesi. Bu çıkarım, yasaların ve uygulanma metotlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğinin en açık göstergesi.
 

evet bende farkettim youtube kapalı olsa dahi aynı videoları googlede izleyebiliyorsun ya ikisi kapanacak yada hep açık anlamsız bence
 
Üst