Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım ?

MSN tamamen nasıl kaldırılır, bilgisayardan msnyi tamamen kaldırma, Bilgisayardan messenger nasıl kaldırılır, messenger tamamen nasıl kaldırılır

MSN de karşılaştığınız bir sorun, aldığınız bir hata raporu yada herhangi bir sebepten dolayı bilgisayarınızdan Windows live messenger'ı kaldırmak istiyorsanız. Yapman gerekenleri anlatalım.

İlk olarak bir sistem geri yükleme noktası oluşturun. Bunu aşağıdaki sıralamayı takip ederek yapabilirsiniz.

Başlat > Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme

— Saatin yanında bulunan (system tray) Messenger sembolüne sağ tıklayarak Çıkış seçeneğine tıklayınız.

— Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır listesinden Windows Live Messengerı bularak Kaldır tuşuna tıklayınız.

— Bilgisayarım > C:\ > Program Files > MSN Messenger (yeni sürümlerde C:\Program Files\Windows Live\Messenger) klasörünü silininiz. (Genellikle C:\ sürücüsüdür, eğer Windowsunuz başka bir sürücüde yüklüyse, sürücü harfini buna göre değiştiriniz)

— Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesi altında bulunan Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğinin kutucuğunu işaretleyip Tamama tıklayınız. Zaten bu seçenek işaretliyse, bir sonraki adıma geçiniz.

— Bilgisayarım > C:\ > Documents and Settings > *NeutralizeR > Local Settings > Application Data > Microsoft klasörü içinde bulunan Windows Live Contacts ve Messenger klasörlerini siliniz. *: NeutralizeR yerinde sizin kendi Windows oturum açma adınız olacak (kullanıcı_adınız). Yani Windows hesabınız.(Vistada: C:\Kullanıcılar\NeutralizeR\AppData\Local\Microsof t)
 
Üst