Virüslerden korunmak için ipucu

#1

Internetin yaygınlaşmasıyla beraber virüs v.b. kötü niyetli yazılımların ve saldırıların ardı arkası kesilmiyor ve gün geçtikçe daha da tehlikeli olmaya başlıyorlar. Ancak bu saldırılardan kendimizi korumak ve saldırılara karşı hazırlıklı olmak siz kullanıcılar için gözden kaçırmamanız gereken 8 ipucunu sıraladık:

1.Mutlaka bilgisayarınıza antivirüs programı kurun ve mümkünse ücretli sürümlerden edinmeye bakın. Ve antivirüs yazılımınızı sık sık güncelleyin. Aylık olarakta sistem taraması yapın.

2.Mümkünse bir güvenlik duvarı kullanın. Bu konuda ücretsiz sürümler baya iyiler. Yine bu programı da sık sık güncelleyin.

3.Mutlaka birden fazla anti-ajan yazılımı yükleyin ve sık sık güncelleyip aylık sistem taraması yapın.

4.Internetten indirdiğiniz veya arkadaşınızdan aldığınız programı kurmadan, resmi açmadan, dosyayı açmadan önce mutlaka virus taraması yapın ve ona gore açın.

5.Mümkünse web tabanlı posta servislerini kullanın.Çünkü bunların kendilerine özel antivirüs yazılımları var ve siz mesaja bakmadan evvel taramadan geçiriyorlar ve böylece mesajda virüs riski düşüyor.Ayrıca saçma mesajları da filtreleyebiliyorlar.

6.Tarayıcı olarak Firefox, Internet Explorer’ın 7 ve üstü veya Opera gibi güncel tarayıcıları kullanın.

7.Banka v.b. parasal işlemlerinizi mümkünse şubeden yapmaya özen gösterin ancak yapmanız gerekirse güvenliğinden emin olduğunuz bilgisayarları kullanın ve şifrelerinizi girerken ekran klavyesini kullanın.

8.Internetteki herşeye inanmayın. Birçok bilgi kaynağından kesinleşene kadar hiçbir yazılımı kurmayın veya istenenleri yapmayın
 
#4
Teşekkürler By_Akrep ya hadi reelde anlıyorum kötü insanlar varda burada ne işleri var anlamadım:(
neden yaparlar neden insanlara zarar verirlerki:(
 
Üst