vajinada kararma neden olur

Cinsel yaşam, hijyen eksikliği ve sağlık sorunları kadınların vajina bölgesinde kararmalara yol açabilen sebeplerdir. Kadınların genital bölge kararması sorunu ile karşılaşması nedenlerine sizler için makalemizde yer verdik. Estetik açıdan hiç hoş olmayan vajina kararması, kadınların cinsel yaşamlarında utanmalarına da yol açmaktadır.


Hem psikolojik bir sorun yaratan vajina kararması, hem de fizyolojik problemleri beraberinde getirmektedir. Utanç ve güven eksikliği yaşayan kadınlar, cinsel hayattan zevk alamaz duruma gelebilirler. İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kadınların seçtikleri bir uygulama olan ağda da, genital bölgede kararmalara yol açabiliyor. Özellikle de teni hassas bir yapıda olanlarda ağda sonrası bu tür şikayetlere rastlamak mümkün.
Genital bölge kararması sorunundan kurtulmak için doğal bir tedavi yöntemi deneyebilirsiniz. Her biri bir çay kaşığı olacak şekilde vazelin, elma suyu ve limon suyunu karıştırın. Karışımı genital bölgeye sürün ve kurumasını bekledik. Daha sonra yıkayıp bebek pudrası sürün.
 
Üst