Uzun saçlar için bakım nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 19 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Uzun saçlar için bakım önerileri
  Uzun saçlar için bakım nasıl yapılmalı

  Saçlar ı fırçalamak kan dolaşımını hızlandırıyor ve saçlar uzuyor. Fakat doğru fırça kullanmazsanız saçlarınız kırılıp yıpranabilirBu kırılma ve yıpranmaları en aza indirgemek için sizlere bir kaç önerimiz olacak sevgili bayanlar buyrun uzun saçların bakımı hakkında kısa kısa bilhgiler sunuyoruz sizlere..

  Tel toka ve klips toka kullanımını da azaltmak en doğrusu. Özellikle kullandığım tel tokaları saçımdan çıkarırken mutlak bir iki tel saçımızın koptuğuna hepimiz şahit olmuşuzdur.

  Saçın uzaması yla, sağlıklı uzaması arasında önemli farklar vardır. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız eğer 3 ayda bir kırıklarınızı aldırın. Kırıkları aldırılmayan saçlarda çatallaşma görünecek ve sağlıklı görünümünü kaybedecektir.

  Saçlar ınızı şekillendirmek için kullandığımız fırçalar da saçlar ımızı gererek kırılmasına neden olabilir. Bu nedenle geniş dişli tarakları tercih etmenizde fayda var. Bunun yanı sıra saçlarınızı parmaklarınızla da şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirirken nazik olmalı, kırılmalarına sebep olacak kadar yüklenmemeliyiz.

  Saçlar ınızı yıkamadan önce ayırmanız saçınızın kurulanmasını ve şekil almasını kolaylaştırır.

  Saten ya da ipek yastık kılıfları uyurken fazla dönen insanlar için tercih edilmesi gerekir. Bu tercih saçlarınızın kılıfa takılmasını ve dönerken kırılmasını önleyecektir.

  Saçlar ınızı havluyla sertçe kurulamak yerine havlunuzun arasına saçlarınızı koyup bastırmak ya da makineyle kuruturken parmaklarınızla bir yandan da şekil vermek saçlarınızın karışmamasını sağlayacaktır.

  Saçına bak, fırçanı seç!

  Ne yaparsan yap, saçının dökülmesine engel olamıyorsun. Peki, sorunun kullandığın saç fırçasından kaynaklanabileceğini hiç düşündün mü? İşte sana, saç yapına ve tarzına en uygun fırça çeşitleri

  Fön için

  Bu fırça, saçlar ına istediğin şekli vermeye ve fön çekmeye yarar. Fön , saç a zarar veren bir işlem olduğundan, kaliteli bir fırça seçmende yarar var.
  Şekildeki gibi petek dokulu metal fırçalar, saçlar ına diğerlerine göre daha az zarar verir.

  [​IMG]

  Saç fırçası satın alırken

  *Tek parçadan imal edilmiş olmasına,

  *Kıllarının pürüzsüz olmasına,

  *Naylon yerine, at kılından yapılmış olmasına,

  *Metal fırça alınacaksa, aralıklı olmasına,

  *Sapının, elden kaymayacak şekilde tasarlanmış olmasına, dikkat edin
   
Yükleniyor...