Unutkanlık Neden Olur Tedavisi Nedir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 28 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Beynimizin en karmaşık bilgisayarlardan daha fazla gelişmiş olduğunu biliyormuydunuz?Devamlı değişen ve bütün bilgileri denetler ve kaydeder günlük yaşamımızda yaşadığımız herşey beynimize kaydedilir.

  [IMGALT=https://www.forumdas.net/upl/uploads/unutknalik-10103.jpg]unutknalik-10103[/IMGALT]

  Bazen yaşdığımız unutkanlık sorunları beynimiizn çok fazla yorulması anlamına gelmektedir.Ayrıca unutkanlık belirtileri beynimizin yorulmuş olmaısnın yanısıra ruhsal sorunlar nedneiyle ve yapacağımız işlere kendimizi tam verememizden kaynaklanabilir.

  Unutkanlık nasıl giderilir nasıl tedavi edilir kısaca yazımızda bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

  Unutkanlık tedavisinde havucun büyük etkisi vardır.Havuç hafızanın gelişiminde çok etkili bir besindir.Havuç Aynı zamanda unutkanlığa karşı muhteşem bir silah oluşturur.Havucu yemeklerinizde ve salatalarınızda bol bol tüketmeye özen gösterin.

  Bunun yanısıra unutkanlığı yenmek için spor yapın düzeli yapılan spor beyin gelişiminde etkili bir yöntemdir.Sigara içiyorsanız bu alışkanlığınızdan biran önce vazgeçmeyi deneyin.Sigara beyninize oksijen gitmesini engeller bu durumda beyin yeterince oksijen alamaz.Rahat olmayı deneyin sürekli stresli ve sinirli olmayın.Çok yoğun bir çalışma ortamınız varsa saat başı bir defa derin bir nefes alın.Ve en önemli besinler biri olan balık unutknalığa iyi bir çözümdür.Balık beyin için gerekli olan besinleir içermektedir bu nedenle bol bol balık tüketin.Ve son olarak unutknalığa çözüm olacak bir önerimiz daha olacak stresten uzak durun Çünkü stres insan vücudu için çok etkili bir düşmandır.Stresi hayatınızdan tamamen çıkarın demiyoruz fakar en az minumum seviyeye indirmeyi deneyin.

  Yukarıda sizlerle paylaştığım bilgileri dikkate alır ve beslenmenizede dikkat ederseniz unutkanlığınızdan bir ölçüde kurtulmuş olursunuz.