Unthink Nedir

'Sosyal Medya' forumunda Dark tarafından 31 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kendilerini "anti-Facebook" olarak tanıtan yeni sosyal ağ Unthink.com, açıldı.
  DouglasBay Capital'den 2.5 milyon dolar fon desteğini arkasına alan şirket, sosyal ağları kullanıcıların kendi verilerine sahip olduğu daha açık, daha "dürüst" hale getireceğine inanıyor.

  Reklam kampanyalarında Facebook'u yerinden etme amacını ön planda tutan Unthink, yeni bir sosyal ağ değil, sosyal bir devrim olduğu mesajını iletiyor. Kontrol sahibinin ise Unthink değil siz olduğunuz vurgulanıyor. Şirket, bununla ilgili bir manifesto bile sunuyor. Unthink CEO'su Natasha Dedis, "özgür olmak istiyorsak, kendi iletişimimizi kontrol altında tutmalıyız... bu gücü geri almalıyız" diyor.

  Dedis, Unthink fikrinin çocuğu Facebook'a kaydolmak istediğinde hizmet şartlarını okuduğunda doğduğunu söylüyor. Dedis, şartların herhangi bir zamanda değişebilmesi nedeniyle onları kabul etmek istememiş. Ancak çocuğunun Facebook'ta olması gerekiyormuş. Dedis, hangi kararı verirse versin, kötü bir anne olacağını farketmiş.

  Unthink'te kullanıcı verileri markalara satılmıyor. Bunun yerine kullanıcı, sayfasına sponsor olacak markayı seçiyor. Herhangi bir marka seçmek istemeyen kullanıcılar, yılda 2 dolar ödeme seçeneğini tercih edebiliyor.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Unthink Nedir
 1. Dark
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  841
 2. Dark
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,025
 3. Züleyha
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  94
 4. Züleyha
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  201