Ülsere İyi Gelen Yiyecekler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 5 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Öncelikle Mide Ülseri nedir;Mide ülseri midenin iç yüzünde bulunan zarın hasar görüp tahriş olarak işlevini yitirmesi sonucunda oluşur.Mide ülserinin oldukça önemli sonuçları meydana gelebilir.Sinir bozukluğu, midede devamlı bir yanma, gastrit gibi sorunları beraberinde getirir, karaciğer yetmezliğine kadar varabilmektedir.Bunlar hasta için oldukça önemli rahatsızlıklar olarak bilinir.

    Mide ülseri için lifli gıdalar tüketilmeis öneriliyor. Lifli gıdalar sindirim sırasında gıdaların parçalanması için salgılanan hidroklorik asidi kontrol altında tutarak ülser yaralarının bu asit nedeniyle tahriş olmasını engellemeye yarar.Besin lifi açısından zengin sebze, meyve ve tam tahıllı ekmekler ülser belirtilerini hafifletmek ve ülserin genişlemesini engellemek için kullanabilirsiniz.

    Mide ülserine ne iyi gelir hemen bu sorunuzun yanıtını verelim;Meyan Kökü mide ülserine iyi gelen bir bitki türüdür peki nasıl kullanılır meyan kökü?Meyan kökü aktarlarda küçük parçalara ayrılmış haliyle satılır.Meyan kökü parçalar halinde bulunabildiği gibi kök halinde de satılır. Kök halinde satın aldığınız meyan kökü rende yardımı ile küçük parçalara ayırabilirsiniz. Meyan kökü çayı yapımı ise bir fincan çay için, bir kaşık dolusu meyan köküdür. Bu fincanı on dakika kadar demlenmeye bırakmanız yeterli olacaktır.Meyan Kökü çayı mide ülseri için başlı başına bir bitkisel ilaç türlerinden biridir.
     
Yükleniyor...