Ülkemizde Bor Nerede Çıkarılır

'Türkiyem' forumunda Ezlem tarafından 7 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Türkiye'de hangi maden nerede çıkarılır?

  Türk madencilik sektörünün en önemli ihracat maddelerindendir.Türkiye Bor’un tespit edilmiş % 63 ‘lük kısmına sahiptir. Ancak Üretim olarak ABD’den sonra dünyada ikinci sırada üretim yapmaktadır.Ülkemizdeki bor madenleri dünyanın en kaliteli bor madenleridir.Ancak bordan mamul ürünler ile rafine bor bileşiklerinin üretimi ve ticari açıdan gerekli teknolojik bilgi ve seviyeye henüz ulaşmamıştır.

  Ülkemizde Bor Nerede Çıkarılır

  Balıkesir (Bigadiç, Sandıklı, Susurluk),
  Eskişehir (Seyitgazi), Kütahya (Emet) ve Bursa’dır.

  Dünyada ise Türkiye, ABD ve BDT(Bağımsız Devletler Topluluğu) önde gelir.


  .
    2. Türk madencilik sektörünün en önemli ihracat maddelerindendir.Türkiye Bor’un tespit edilmiş % 63 ‘lük kısmına sahiptir. Ancak Üretim olarak ABD’den sonra dünyada ikinci sırada üretim yapmaktadır.Ülkemizdeki bor madenleri dünyanın en kaliteli bor madenleridir.Ancak bordan mamul ürünler ile rafine bor bileşiklerinin üretimi ve ticari açıdan gerekli teknolojik bilgi ve seviyeye henüz ulaşmamıştır.
    3. Bence çok güzel bir site herkese tavsiye ederim . Ödevim için çok iyi bir site. Bu çabanızı alkışlıyorum.:f118: :f71: :f196: :) :f63: :f30:
    4. Bence çok güzel bir site herkese tavsiye ederim . Ödevim için çok iyi bir site. Bu çabanızı alkışlıyorum.:f118: :f71: :f196: :) :f63: :f30:
    5. Türkiye Bor’un tespit edilmiş % 63 ‘lük kısmına sahiptir. Ancak Üretim olarak ABD’den sonra dünyada ikinci sırada üretim yapmaktadır. Ülkemizdeki bor madenleri dünyanın en kaliteli bor madenleridir.

  TÜRKİYE ‘DE NERELERDE ÇIKARTILIR
  Balıkesir (Bigadiç, Sandıklı, Susurluk), Eskişehir (Seyitgazi), Kütahya (Emet) ve Bursa’dır. Dünyada ise Türkiye, ABD ve BDT önde gelir.
    6. hani biz boru çıkaramıyorduz diyenler vardı demekki çıkarıyormuşuz sözde gavurlar müsade etmiyordu.
    7. Teşekkürler öğrenmiş oldum
    8. teşekkür ederim:):f196::f118::f71::f30::f91::f94::f85::f77::f97:
   


 9. kiz

  kiz


  Bence guzell
    10. Abisi aferin adamsın
    11. daha önceleri söylenenlerde %70 ülkemizde bulunan bor madeni şimdilerde nedense %63 e düşürüldü böyle giderse dünya sıralamasında sonlarda yer alacaz gibi.Şu anda bor madeni işlenerekmi yoksa işlenmedenmi satılıyor kimin haberi var.?