Uçan Bisiklet....

'Haberler' forumunda Mirayy tarafından 27 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. İngiltere'deki Oxford Üniversitesi'nde öğretmenlik yapan ingiliz John Carver, 6 yıl önce 16 bin dolara ürettiği Alman yapımı 'Flayke' adını verdiği uçan bisikletiyle yaklaşık 600 metre yükseklikten uçarak 800 mil yol alacak.
  'Uçan bisiklet'i ile İngiltere'nin güneybatısında yer alan Land's End'den İskoçya'nın kuzey ucu olan John O'Groats'a uçarak ulaşmayı hedefleyen Carver, eğer hedefine ulaşırsa yeni bir dünya rekoru kırmış olacak.

  [​IMG]

  Bu uçuştan kazanacağı 20 bin dolarlık ödülü Juvenile Diyabet Araştırma Kurumu'na bağışlayacağını söyleyen İngiliz öğretmen, "Ayaklarıma çok iş düşüyor. Çünkü ne kadar hızlı pedal çevirirsem o kadar çok havada kalıcağım ve o kadar çok yol katedeceğim" şeklinde konuştu.

  'Uçan bisikleti'nin saatte 40 kilometre yol aldığını sözlerine ekleyen Carver, şimdiden sert rüzgarları hesaba kattığını söyledi.

  [​IMG]

  Yoldan geçenlere "Havada 'Flyke' var gördünüz mü?" şeklinde bir soru sorduğunuzda size gülerek "Uçan bisiklet mi?" cevabıyla karşılacağınızı ifade eden öğretmen, "Bir düşünün, havada tek başınasınız. Kuşlar gibi süzülüyorsunuz ve rüzgarı her yerinizde hissediyorsunuz. İşte özgürlük bu" açıklamasında bulundu.

  Alıntıdır...
   
 2. Cevap: Uçan Bisiklet....

  Uçmak özgürlük müdür ?Eninde sonunda bir yere konacaksın ....

  Güzel paylaşım için teşekkürler...
   
 3. Cevap: Uçan Bisiklet....

  :f30::f30::f20::f20:
  :f40: ;)
   
 4. Cevap: Uçan Bisiklet....

  şüper olmuş tşkkr ederim :super
   
 5. Cevap: Uçan Bisiklet....

  Çok severim bu tür şeyleri :)
   
 6. Cevap: Uçan Bisiklet....

  :f40: ;)
   
Yükleniyor...