Tütsü Kansere sebep oluyor


ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün ortak araştırması, 40 yılı aşkın süredir her gün tütsü yakanların bazı kanser türlerine yakalanma riskinin diğerlerine göre yüzde 70 oranında arttığını ortaya koydu.

Çin'de 61 bin kişinin 2005'e kadar evinde ne kadar sıklıkla tütsü yaktığını araştıran bilim adamları, tütsünün yaydığı dumanla dil, sinüs ve ağız gibi bazı kanser türlerine yakalanma riski arasında bağ olduğunu belirledi.

Araştırmaya imza atanlardan Koh Woon-Puay, "Tütsü dumanına uzun vadede kronik olarak maruz kalmaktan bahsediyoruz. İnsanlara tütsü yakmayı bıraksınlar demiyoruz, dumana maruz kalma süresinin azaltılmasını öneriyoruz" dedi.
 

evet ilginç bir haber teşekkürler sultanımmm

bi ara ne çok alınırdı herkes kullanıyordu nereye gitsek aynı koku
neyseki biz de kokulu şeyler sevilmiyor tütsü,oda spreyi flan kullanmıyoruz
 

Bilgi için tşkler Hazan herşeyin aşırı kullanımı zararlı.Sanırım havadar ortamda ve kokuya fazla maruz kalınmadığı süre zarar vermeyecektir.Çok nadir de olsa sevdiğim kokuları lavanta başta yakarım.Seviyorum tütsünün mistik kokusunu
 

Bilgi için teşekkürler HazaNım.
Ben zaten sevmezdim tütsü kokusunu ;) :
Ama annem tütsü otu filan yakardı.Tam bilemiyorum içine başka neler konulduğunu ama ona bile kızardım üstüm başım is koktu diye.;) :
 
Üst