Türkiyenin En İyi Beyin Cerrahı Kimdir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Sitem tarafından 19 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Türkiyenin En İyi Cerrahları
  Türkiyenin En ünlü Beyin Cerrahı Kimdir

  Türkiyenin En İyi Beyin Cerrahı Kimdir

  Türkiyede yapılan bir ankete göre işte türkiyenin en iyi nöroloji uzmanları ve hastaneleri;

  Nöroloji
  Sinir sistemi hastalıkları ile uğraşan tıp dalı. Başağrısı, baş dönmesi, merkezi sinir sistemi damar hastalıkları, hareket bozuklukları, parkinson gibi sinir sistemi hastalıkları, felçler, bunama, epilepsi, uyku bozuklukları bu dalın inceleme alanına girer. Bu dalın yan dalı ise çocuk nörolojisi.

  En iyi beş doktor
  Nöroloji alanındaki anket çalışmamıza katılan toplam 15 doktorun oyuyla seçilen en iyi beş doktor şöyle sıralanıyor:
  Prof. Dr. Cumhur Ertekin, Prof. Dr. Aksel Siva, Prof. Dr. Turgay Dalkara, Prof. Dr. Yakup Sarıca, Prof. Dr. Kaynak Selekler...

  En iyi beş hastane
  Anket çalışmamıza katılan doktorların seçtiği en iyi beş hastane ise şöyle: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tel: (0232) 388 19 20, İÜ Tıp Fakültesi Tel: (0212)
  534 00 00, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tel: (0312) 305 15 20, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tel: (0212) 588 48 00, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tel: (0242) 227 43 43.


  Genel cerrahi
  El ve bazı aletlerle canlı insan vücudu üzerinde ameliyat yapmayı öngören tıp dalıdır. Cerrahlık yetkisi tıp fakültesini bitirdikten sonra herhangi bir tıp fakültesinin cerrahi anabilim dalında ya da devlet hastanelerinin hariciye bölümlerinde uzman hekimlerin yanında ve yönetiminde 4 yıllık bir uzmanlık öğrenimi ve staj gördükten sonra elde edilir. Genel cerrahi, insan vücudundaki safrakesesi, mide, bağırsak, karaciğer, dalak, anüs gibi bölgelerindeki bütün cerrahi operasyonları kapsar. Genel cerrahinin çalışma alanına giren rahatsızlıklar arasında, yemek borusunun cerrahi hastalıkları, delinmesi, divertikul, tümör, midenin cerrahi hastalıkları, ülser, ince ve kalınbağırsağı cerrahi hastalıkları, damar tıkanıklığı, akut apandisit, hemoroit, karaciğerin cerrahi hastalıkları, safrakesesi ve safra yollarının cerrahi hastalıkları, pankreasın cerrahi hastalıkları, dalağın cerrahi hastalıkları, tiroit hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları, genel vücut travmaları ve yanıklar yer alıyor.
  Genel cerrahinin yan dalları ise gastroentrolojik cerrahi ve onkolojik cerrahi.

  En iyi beş doktor
  Genel cerrahi alanındaki anket çalışmamıza toplam 25 doktor katıldı. Anket çalışması sonucunda yapılan değerlendirmede en çok oyu alan beş doktor şunlar:
  Prof. Dr. İskender Sayek, Prof. Dr. Ali Akyüz, Prof. Dr. Dursun Buğra, Prof. Dr. Serdar Tezelman ve Prof. Dr. Metin Özgür...

  En iyi beş hastane
  Genel cerrahi alanında anket çalışmamıza katılan doktorların seçtiği en iyi beş hastane ise şunlar: İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Tel: (0212) 534 00 00, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tel: (0312) 305 15 20, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tel: (0212) 588 48 00, International Hospital Tel: (0212) 663 30 00, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tel: (0212) 327 10 10.
  alıntı
   
Yükleniyor...