Türkiye'den başlıklar


Bitlis'in Mutki ilçesinde çıkan çatışmada 15 terörist öldürüldü 5 korucu şehit oldu.

Bitlis'in Mutki ilçesi ikizler köyü kısalında sabah saatlerinde köy baskını ile PKK'lı teröstlerin iki korucuyu şehit etmesinin ardından başlayan çatışma, hala devam ediyor. 60 kişilik terörist grubun kıskaca alındığı operasyonda 5 korucu şehit olurken, 15 terörist öldürüldü, 1 terörist de sağ olarak ele geçirildi

Şehitler arasında köy korucusu Kemal Timuçin ve oğlu Muharrem Timuçin'in de olduğu öğrenildi.

Şüpheli Paketten Ne Çıktı Dersiniz

Adananın Yüreğir ilçesinde cami kapısına kapısında şüpheli bir paketle karşılaşan imam, polise haber verdi. Yapılan incelemede, beze sarılı şekilde 3 günlük bir bebekle karşılaşıldı.

Edinilen bilgiye göre; merkez Yüreğir ilçesine bağlı Serinevler Mahallesi 3912 sokakta bulunan Esadiye Camii'nin imamı Yakup Yıldırım (35), sabah namazını kıldırmak için gittiği caminin kapısında şüpheli bir paket gördü.

PAKETİ BOMBA SANDI

İmam, paketin içinde bomba olabileceğini düşünerek durumu "155" numaralı "Polis İmdat Hattı"na bildirdi. Caminin bulunduğu sokağa gelen polis ekipleri, yaptıkları incelemede beze sarılı vaziyette yeni doğmuş bir bebekle karşılaştı. Bunun üzerine sağlık ekiplerinden yardım istendi.

Sağlık görevlileri gelene kadar ise bebekle polis ekipleri ilgilendi. Uyuduğu gözlenen bebek, daha sonra sağlık görevlilerine teslim edildi.

Caminin 4 yıllık imamı Yakup Yıldırım, ezanın okunmasının ardından camiye geldiğinde beze sarılı bir bebek gördüğünü, ancak bomba olabileceğini de düşünerek polise haber verdiğini belirtti.

Yıldırım, polis ekiplerinin kısa sürede caminin bulunduğu yere geldiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Polislerle birlikte baktıımızda yeni doğan bir bebek olduğUnu gördük. Bunun gayrimeşru dünyaya gelen bir çocuk olduğunu düşünüyorum. Bu bebek suçsuz ve günahsızdır. Bunu buraya bırakanları kınıyorum. Sonuçta bir can taşıyor. Hiçbir günahı olmayan bebeğin cami kapısına bırakılmasını esefle karşılıyorum. İnşallah anne ve babası bulunur. Ambulansla Marsa Doğumevi'nde tedavi altına alınan bebeğin göbek bağının henüz kesilmediği ve enfeksiyon kaptığı belirlendi. Polis ekipleri, 3 gün kadar önce dünyaya gözlerini açan bebeğin anne ve babasına ulaşmaya çalışıyor.


İstanbul İncirli'de Bomba Paniği

Polis Ekiplerince aranan plakalı beyaz kartal olduğundan şüphelenilen otomobilin Bakırköy'de görüldüğü ihbarı üzerine polis ekipleri alarma geçti. Bölgeye bomba imha uzmanı polislerin yanısıra sivil ve resmi polis ekipleri de kaydırıldı.

Bakırköy İncirli Caddesi,tek yönde trafiğe kapatıldı. Araçta cep telefonlu düzenek bulunma ihtimaline karşılık, bölgedeki cep telefonu görüşmeleri özel düzenekli araçla kesildi.

Fazilet Sokak üzerinde bulunan beyaz renkli Kartal, bomba imha ekiplerince incelendi. Fünye düzeneği yerleştiriliştirilen otomobilin camı patlatıldı. Bomba imha ekipleri, şaşırtmaca ihtimalini de değerlendirerek çevrede bulunan çöp kutuları ve sokaktaki araçların altını kontrol etti.

Polis ekiplerinin araç üzerindeki incelemeleri devam ediyor.
 

ülkemizin olağan ve acı haberleri hiç şaşırmıyoruz artık nedense;) :
üzülmekten başka bir şey gelmiyor elimizden :oops:
teşekkürler sultanım emeğine sağlık
 
Üst