Türkiye Engelliler Güzellik Yarışması


Türkiye Engelli Güzellik Yarışması Kemer'de Yapılacak
Haber: Türkiye Engelli Güzellik Yarışması Kemer'de Yapılacak
Resmi büyütmek için tıklayın

Türkiye'de İlk Defa Düzenlenen Engelli Güzellik Yarışması Kemer"de Yapılacak.Türkiye'de ilk defa düzenlenen Engelli Güzellik Yarışması Kemer"de yapılacak.

Türkiye Engelli Güzellik Yarışması için Kemer'e gelen güzeller, 13 gün boyunca konaklayacakları Palmet Resort'ta kampa girdi. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, eşi Fethiye Şeker ile birlikte güzelleri kaldıkları otelde ziyaret etti. Yarışmaya, İstanbul, İzmir, Trabzon, Yalova, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, Samsun, Antalya ve İngiltere'den gelen Türk güzeli ile birlikte toplam 25 engelli güzel katılıyor.

Türkiye Engelli Güzellik Yarışması organizatörü Arif Çalik yaptığı açıklamada, "Ülkemizde kayıtlı 7-8 milyon, kayıtlara geçmemiş tahmini 15 milyon engelli olduğu bilinmektedir. Genellikle toplumdan soyutlanmış olarak yaşayan ve kendilerine yönelik yapılmaz diye düşünülen işlerin başında gelen engelliler için kapsamlı bir güzellik yarışmasının gerçekleşmesi bu yüzden çok önemlidir. Engelliler Güzellik Yarışması'na bedensel, görme, işitme ve zihinsel engelliler katılmaktadır. Kemer'de 13 gün boyunca güzellerimiz kamp yapacaklar. Toplumun azımsanamayacak bir kısmı ne yazık ki engellileri yaşamın bir parçası olarak görmediğinden onları aralarına almak konusunda da yeterli eğitim ve kültüre sahip değildir. Bu nedenle hedefimiz hem toplumun engellilere bakış açısını değiştirmek hem engellilerin hak ettikleri yaşam biçimini sunmak hem de sosyal çözümleri ile yaşamlarını kolaylaştıracak böyle bir etkinliği tüm dünyaya duyurmaktır. Bu çerçevede Türkiye'de ilk kez geniş kapsamlı bir organizasyon planlanmıştır. Kemer Belediye Başkanımız Hasan Şeker'in bu yarışmanın Kemer'de yapılması için verdiği katkı için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

Kamp yaptıkları otelde eşi Fethiye Şeker ve Kemer'de 10 yıldır ikamet eden engeli Figen Yıldırım ile birlikte ziyarette bulunan Hasan Şeker, "Türkiye'de ilk defa böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Tüm genç kızlarımızın ruhlarının ne kadar ışıl ışıl olduğunu gördüm. Kendilerine Kemer'de iyi bir kamp dönemi ve başarılı bir yarışma temenni ediyorum. Ayrıca Kemer'in güzelliklerini onlara göstereceğiz" diye konuştu.

Engelli güzeller kamp yaptıkları sürece Tahtalı Teleferiği ile Tahtalı zirvesine çıkacaklar, Ulupınar'ın muhteşem güzelliğinde yemek yiyecekler ve tarihi bölgeleri gezecekler.
 

Engelli değiliz belki ama engelli olmayacağımız anlamına gelmez
Lütfen çevremizdeki engellilere (engelli) gözü ile bakmaktansa birey gözü ile bakalım
Öz güven çok önemlidir kaybedilen özgüveni kazanmak sa çok zor Yardımcı olalım ltf.
Yarışmayı tasarlayan düzenleyen ve gerçekleştirenleri, bizimle paylaştığın için seni yani Belinay ı
ve yarışa katılan kardeşlerimi tebrik ediyorum.
Haytınızda engeller olsun aşılır ama hayatta engelli olmamanız dileği ile.
 

Engel insanın gönlünde olmasın, o engelin hiçbir telafisi yok çünkü onu kimse düzeltemez vücuttaki engel bir şekilde aşılabilir yeterki azim olsun, yeterki kendiyle barışık olsun insan...
Yolda gördüğümüz engelli bireylere lütfen uzaylı gibi bakmayalım, acıyarak bakmayalım onlar bizden belkide daha sağlıklı daha sağlamlar
 

ewet onları gördüm yaşam sevinçlerin ihayata bağlılklarına hayran kaldım güzeldi paylaşıma tşk
 
Üst