türkiye bunları konuştu

24 saatin özeti


1.Siyahlar sandıklara akın etti... ABD tarihinde ilk kez oy için kuyruk oluştu. Sonunda zafer Obama'nın oldu. Amerika'nın ilk siyahi başkanı "Amerika'ya değişim geldi, rüya gerçek oldu" dedi.
2.Bu Obama bize yarar mı? Ankara pek öyle düşünmüyor. Obama'nın Ermeni meselesine bakışı gözönüne alınınca haksız da değil. İşte bu yüzden Erdoğan'ın Obama'ya hayırlı olsun mesajı soğuktu.
3.Vakit gazetesi önünde traji-komik sahneler vardı. CHP'li kadınlar Üzmez meselesinden Vakit'i protesto etti. 10. yıl marşı okuyan kadınlara Vakitçiler, mehter marşı ile yanıt verdi.
4.Tam 17 yıl... Dile kolay... 9 yaşındaydı onu bahçedeki bu kafese koyduklarında. Menenjit olmuş aklını kaybetmişti. Sobayı bile bilmiyor. O yüzden soba ile arasına da tel örgü çekilmiş.
5.Türk jetleri Kandil'deki yiyecek depolarını vurunca, PKK'lı teröristler aç kaldı. Aç kalınca da toplu firarlar başladı. Üst düzey yöneticilerle birlikte 8 kişi daha kaçtı.
6.Doğalgaza zam üstüne zam bindiren hükümet, elektrik zammından caydı... Dahası eğer söylenenler doğruysa indirim söz konusu. TETAŞ, yeni yılda yüzde 12 oranında indirim için başvurdu.
7.Bu haberi okuyunca kendinizi "enayi" gibi hissedebilirsiniz. Doğalgaz zammı niye olmuş biliyor musunuz? Devlet, borcunu ödemediği için. Rakamlara bir bakın, tabii siniriniz kaldırırsa...
8.Öğretmenin "sözleşmelisi" olur mu ayrı mesele... Biz haberi iletelim. Milli Eğitim 12 bin 774 öğretmeni sözleşmeli olarak atadı.
9.Yeniden ABD seçimlerine uzanalım. Zafer gecesinde siyah seçmenlerin gözlerinden yaşlar boşanda. Haksız da değillerdi. Köle olarak geldikleri ülkede zirveye çıktılar.
10.Bu doğruysa eğer emekli yandı ki ne yandı. Yeni sosyal güvenlik yasası ile emekli maaşları yarıdan fazla düşecek. Şu anda 598 YTL olan emekli maaşı, 213 YTL olacak.
11.Özcan Deniz, akıllı çıktı. Kriz öncesinde öyle bir anlaşma yapmış ki şimdi dizi yapımcısı parada indirim yapamıyor. Hem zaten 13 bölümün parasını peşin almış; tam 700 bin YTL.
12.Okan Bayülgen yakın zamanda herkesi şoke edebilir. Zira başında evlilik yelleri esiyor. Şirin Ediger'e fena kapılmış gibi... "Her an evlenebilirim" diyor.
13.Asya borsaları Obama ile coştu. Ama bizim borsa Obamayı da takmadı. Endeks gün içinde dalgalandı durdu. Dolar ise düşer gibi yapıp sonra yükselişe geçti. Gün sonu dolar 1.506 YTL'den işlem gördü.
 
Üst