türkiye bunları konuştu


24 saatin özeti


1.Günün bombası Ankara'dan... Hükümet ile kavgalı olan Aydın Doğan, Genelkurmay'ın kapısını çaldı. Ankara'yı hareketlendiren görüşme İlker Başbuğ'laydı.
2.CHP'nin keskin kılıçı yine işledi. Kemal Kılıçdaroğlu bu kez RTÜK başkanı Zahid Akman'ı yakacak. Elindeki belge Akman'ın bir ajans sahibi olduğunun deliliydi.
3.ABD'deki seçimler öncesinde doların ayarı iyice bozuldu. Dalgalanıp duran dolar bu kez yükselişteydi. Haftaya 1.516 YTL'den başladı, günü 1.538 YTL'den bitirdi.
4.Türkiye nüfusunun yüzde 1'ini oluşturuyorlar. Süper varlık sahibiler. Yapılan bir öneri işte o kesimin tüylerini diken diken edecek. Çünkü bu kesimden "servet vergisi" alınsın deniliyor.
5.Kadın vekiller kaş yapayım derken göz çıkardı. Hüseyin Üzmez gibileri cezalandırmak için yasa değişikliği önerdiler. Ama öyle bir değişiklik sundular ki ensest ilişkiye yol açtılar.
6.Başbakan Hakkari'de "Tek bayrak, tek millete karşı çıkan buyursun, istediği yere gitsin" resti çekti. Buna yanıt DTP'den geldi; "Kim kimi kimin vatanından kovuyor..."
7.Amerika tarihi bir seçime gidiyor. Obama kazanırsa ülkenin ilk siyah başkanı olacak. Mc Cain kazanırsa en yaşlı başkan ünvanını alacak.
8.Doğal gazın ardından sıra elektrikte... Söylenen o ki zam bu kez fena çarpacak. Çünkü 2 haneli bir rakam söz konusu olan. Zam oranı kesinleşti, yakında açıklanacak.
9.İngiltere düşesi Türkiye'ye geldi, bir gizli çekimde rol aldı. Ankara Saray'daki bir engelli yurduna girdi. Gördükleriyle şoke oldu. O görüntüler de Türkiye'yi rezil etti.
10.Binbirgece dizisi ile şöhreti yakalayan Halit Ergenç, karısından boşandı. Haziran ayında evlenen Ergenç, jet bir ayrılık yaşadı. Ergenç eşine 225 bin YTL tazminat ödeyecek.
11.Öyle bir gemi ki eşi bezeri yok. Olması da mümkün değil zaten. Bu geminin içinde bırakın havuz ve tenis kortlarını apartman bile var.
12.Servet Çetin, Alman aşkı ile dile düştü. Alessandra Alores isimli Alman top model, Servet'in İstanbul'daki evine yerleşti. Yakında nişan haberi duyarsanız şaşırmayın!
 
Üst