Türkçe Olimpiyatları'nda Veda

'Haberler' forumunda SümbüL tarafından 9 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Türkçe Olimpiyatları'nda Veda
  Türkçe Olimpiyatları bitiyor
  Türkçe olimpiyatları kapanış


  Zevkle takip edilen 8. Türkçe Olimpiyatları bu akşam sone eriyor..

  [​IMG]

  TÜRKÇEDER tarafından bu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası
  Türkçe Olimpiyatları bu akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek Kapanış Töreni ile sona eriyor.

  120 ülkeden 750 öğrenciyi buluşturan 8. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları 26 Mayıs'ta Dolmabahçe Sarayı'nda muhteşem bir açılış töreniyle başladı. Ardından Ankara Kızılcahamam'a geçen öğrenciler, 29-30 Mayıs'ta Altınpark Kültür Şöleni ile ülke standlarında kendi kültürlerini, yemeklerini ve kıyafetlerini tanıttı. 31 Mayıs'ta Bursa Halk Oyunları finaliyle renklenen olimpiyat, 1 Haziran'da yapılan Şarkı finaliyle devam etti. Olimpiyatların Şiir finali ise Konya'da yapıldı. Türkçe Olimpiyatarı'nın Anagün adı verilen ödül töreni 5 Haziran'da Arena Spor Salonu'nda gerçekleşti.

  Bu akşam yapılacak Kapanış Töreni'nde 120 ülkeyi temsil eden 120 öğrenci Davul Show yaparken, şarkı birincileri, Türkmenistanlı Dövran ve Tacikistanlı İsmail yine gönülleri fethedecek. Moğolistanlı Bilguun ile Arnavutluk'tan Andi, Cem Karaca-Barış Manço'nun Uzun İnce Bir Yoldayım düetine eşlik ederken, geçen yılın birincisi Mozambik'ten Bangaiana Jose Sivas'ın Yollarına isimli türküsünü seslendirecek. Ali Şir Nevai Ödülü'nün Prof. Dr. Şükrü Hanioğlu'na verileceği gecede, Olimpiyat öğrencilerini hazırlayan öğretmenler En iyi Türkçe öğreten öğretmen katogorisinde ödüllendirilecek.

  09.06.2010 14:27:54
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 31 May 2011
Yükleniyor...