Turgut Özal'ın Mezarı Açılacak8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 17 Nisan 1993'de Çankaya Köşkü'nde spor yaparken aniden rahatsızlanmış ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Özal, burada saat 14.30'da hayatını kaybetmişti. Cumhurbaşkanı'nın vefatı üzerine eşi Semra Özal ile oğlu Ahmet Özal, ölümün şüpheli olduğunu iddia etmişlerdi.AnkaraCumhuriyet Başsavcılığı, Ahmet Özal'ın açıklamaları üzerine 2010'da Özal dosyasını tozlu raflardan indirmişti. Otopsi yapılmadığı için ölüm sebebi anlaşılamayan, alınan kan örnekleri ise Hacettepe Üniversitesi'nde esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Özal soruşturmasının en önemli delili olma niteliği ise Semra Özal'ın uzun süredir dile getirdiği "saç teli" iddiası oldu. Ancak bir başka ülkede kiralık bir kasada saklandığı belirtilen "saç tellerini" Semra Özal'ın henüz savcılığa teslim etmediği ortaya çıktı.

Savcılık, Ahmet Özal'a 'saç telleri' ve 'özel ses kayıtlarının' akıbetini sordu. Daha önce "Babama ait çok özel ses kayıtlarını açıklayacağım. Hazırlık aşamasında, deşifre edip hazırlanıyor" diyen Ahmet Özal, bu defa "Ses kayıtlarını bulamıyorum" açıklaması yaptı. Özal, babasının saç telleriyle ilgili ise hiçbir bilgiye sahip olmadığını belirtti. Bugün'ün telefonla ulaşmaya çalıştığı Ahmet Özal'ın sekreteri, kendisinin ABD'de olduğunu söyledi. Özal'ın cep telefonunu defalarca aramamıza rağmen geri dönüş olmadı.

Semra Hanım ve Ahmet Özal'ın bahsettiği deliller gelmezse Turgut Özal'ın mezarı açılacak.

Karanlık yıllar ve faili meçhul cinayetler!

Özal soruşturması, Cumhurbaşkanı'nın hayatını kaybettiği yıllara da ışık tutacak. Türkiye'nin karanlık yılları olarak bilinen (1991-1994) ve onlarca faili meçhul cinayet işlenmiş, ancak sis perdesi bir türlü aralanamamıştı. O dönemde eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis,DiyarbakırJandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın,AdanaJandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Temel Cingöz, Mardin Jandarma Alay Komutanı Rıdvan Özden, Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu,emekliKorgeneral Hulusi Sayın, Jandarma Binbaşı Cem Ersever şüpheli bir şekilde ölmüş veya öldürülmüşlerdi.
 

Turgut Özal'ın Mezarı Açılacak

yıllardır çözüme yada netliğe kavuşturulamadı bu konu devletin en üst mevkisindeki kişiye böyle bir girişimin (suikast) düşünülüp başarılı olacağını ve örtbas edilebileceğini düşünmek/kabul etmek benim için zor kesin şekilde ortaya çıkar inşallah herşey. keza muhsin yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgilide birçok iddiaa var ortada netleşmesi beklenen.
 
Üst