TRT, Süper Ligi şifresiz yayınlayabilir

'Spor Gündemi' forumunda alemşah tarafından 30 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. TRT, Süper Ligi şifresiz yayınlayabilir

  TRT futbolseverin yüzünü güldürmeye hazırlanıyor. Türkiye Kupası maçlarını şifresiz yayınlayan TRT Süper Lig'e de talip. Maçlar şifresiz olabilir...

  Reklamları kaldırmayı ve programlarda sadece sponsor desteğiyle ek gelir elde etmeyi planlayan TRT'nin lig yayını için birçok farklı firmayla masaya oturarak, kaynak bulmaya çalıştığı ortaya çıktı. TRT'nin Doğan Grubu'nun ihaleye girememe ihtimali üzerine elinin daha da güçlendiği ihalede Çukurova Grubu ve Doğuş Grubu'yla çekişeceği iddia edildi.

  NTV Spor ve Lig TV gibi hazır spor kanallarının dışında TRT'nin hali hazırdaki kanallardan bir tanesini spora-futbola ayıracağı bu kanalda, Süper Lig maçlarının dışında birçok Avrupa ve Dünya Ligi maçlarının da naklen yayımlanmasının planlandığı bildirildi. TRT'nin halihazırda yaptığı programlarda maçların şifresiz yayımı için halkı hazırladığı bildirildi. Spor programlarında yapılan anketlerde vatandaşlara maçların şifresiz kanaldan yayımlanmasına ne diyorsunuz diye soruluyor.

  Bu arada TRT spiklerleri de yaptıkları anonslarda sürekli olarak, "Zaten Türkiye'de insanlar maça stada gitmiyor. Bir nesil Süper Ligi tanımadan yetişiyor. Dekoder alamayan gençleri kahvelere esir ediyoruz" yorumları yapılıyor. TRT'nin Doguş ve Çukuorva grubu ile girişiceği naklen yayın ihalesesinde limitinin ne olduğu ise henüz bilinmiyor. Fakat vatandaşların pek çoğunun TRT'nin bu girişimine destek verdiği görülüyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 May 2013
 2. Cevap: TRT, Süper Ligi şifresiz yayınlayabilir

  İşte güzel bir haber ... Şifre zulmünden kurtulmuş oluruz...
   
Yükleniyor...