TRT Okul Kanalı

'Haberler' forumunda Wish tarafından 1 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. TRT Okul Kanalı Uydu Frekansı
  [​IMG]
  TRT okul Kanalı Yayın Saatleri
  TRT Okul Ders Programları


  TRT ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile kurulan eğitim kanalı TRT-Okul, “Yaşam Boyu Eğitim” sloganı ile 31 Ocak'ta yayına başladı.

  TRT-Okul Kanalı Digitürk, D-Smart, TİVİBU, Teledünya gibi platformlarda yer alacak, Türksat uydusu aracılığıyla da bütün Avrupa ve Asya ülkelerine yayınlarını ulaştıracak.

  TRT-Okul kanalında Anadolu Üniversitesinin hazırladığı ders programları ve eğitim-kültür programlarının yanı sıra, TRT tarafından hazırlanan çeşitli yaş gruplarına yönelik eğitim-kültür programları, kısa spotlar, gençlere yönelik çeşitli programlar yayınlanacak.

  TRT OKUL Yayınlarını

  D-Smart 130. Kanal
  Teledünya 130. Kanal
  Digitürk 66. Kanalda

  TURKSAT 2A BATI PAKETİ
  FREKANS : 11919 MHZ
  POLARİZASYON : V (VERTİCAL)
  SYMBOL RATE : 24444
  FEC:3/4


  Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, iktisattan temel bilgi teknolojilerine bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

  TRT tarafından ise, hayatta karşılaşılan her konuyla ilgili bilgi vermek amacıyla, evdeki kullanılmayan malzemelerden dekoratif ev eşyası üretimi, anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları vb. farklı konularda programlar hazırlanmaktadır. Ayrıca kanalda; gençlerin ilgisini çekecek müzik ve eğlence programlarına da yer verilecektir.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - TRT Okul Kanalı
 1. Ceylan
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  728
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  722
 3. HazaN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  8,856
 4. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,310