Trenler Çarpıştı (son dakıka)

'Haberler' forumunda juti tarafından 3 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  İstanbul-Eskişehir ve Eskişehir-İstanbul seferlerini yapan Eskişehir Ekspresi'nin merkeze bağlı Bayırköy-Vezirhan beldeleri arasında çarpıştığı bildirildi.
  Alınan bilgiye göre, İstanbul ve Eskişehir arasında karşılıklı sefer yapan Eskişehir Ekpresi saat 10.15'te Bayırköy-Vezirhan beldeleri arasında çarpıştı.
  Kazada ilk belirlemelere göre Hikmet Koşan adlı makinist öldü, 3 personel ve trenin ilk vagonlarında bulunan bazı yolcular da yaralandı. Sağlık ekipleri olay yerine ulaştı. Ekipler vagon içinde sıkışan bazı yolcuları kurtarmaya çalışıyor.
  Vagonlarda raydan çıkma ve devrilme olayının olmadığı bildirildi.
  KAZANIN SEBEBİ KIRMIZI IŞIK İHLALİ
  Her iki trenin de Eskişehir Ekspresi isimli trenler olduğu, Haydarpaşa-Eskişehir seferini yapan trenin kırmızı ışık ihlali yaparak Eskişehir-Haydarpaşa seferini yapan trene çarptığı ve kazaya sebep olduğu belirtildi.
  TREN YOLCUSU ANLATTI
  Tren yolcularından Serhat Görmüş şunları söyledi: “Eskişehir’den İstanbul’a giderken birden bir gürültü geldi vagonlar geriye doğru kaydı. İnip baktığımızda karşıdan gelen trenin 3 vagonunun raydan çıktığını gördük. Bizim trende 1 vagon raydan çıkmıştı. Ben ortalardaydım bizim vagonda herhangi bir sorun yok ama öndeki vagonlarda ölü olduğunu söylüyorlar.”
  alıntıdır:(
   
 2. Cevap: Trenler Çarpıştı (son dakıka)

  Allah ölenlere rahmet kalanlara baş sağlığı versin çok üzüldük
   
Yükleniyor...