Trafiği yüzde 30 azaltacak Avrasya Tüneli

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 9 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  5.4 km lik tünel trafiği yüzde 30 azaltacak..
  Trafiği yüzde 30 azaltacak proje boğaz alt geçit tüneli:
  Asya ile Avrupa yakasını denizin altından karayolu ile bağlayacak Avrasya Tüneli Tarihi Yarımada içindeki trafik yoğunluğunu yüzde 30 azaltacak.
  Trafiği yüzde 30 azaltacak Avrasya Tüneli projesi

  Avrasya Tüneli Projesi, İstanbul Boğazı'nın deniz tabanının altında, İstanbul'un Avrupa ile Asya yakasındaki sahilleri arasında kalan 5,4 kilometre uzunluğunda karayolu tüneli ile toplam 9,2 kilometre uzunluğundaki mevcut yolların tünele girişlerini sağlamak üzere genişletilmesinden oluşacak. Yol güzergahı toplam 14,6 kilometre olacak.
  Buna göre, proje, İstanbul'un kültürel miras açısından uluslararası öneme sahip ana alanları niteliğindeki UNESCO Dünya Mirası Alanı'nın dört merkez bölgesi yakınında trafiği azaltacak.

  [​IMG]

  Özellikle, Sultanahmet Camisi, Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı dahil olmak üzere Kennedy Caddesi'ndeki trafik akışında dikkate değer azalmalar meydana gelecek. Bu yollarda, sabah en yoğun saatlerindeki azami akış Galata Köprüsü'ne kadar olan bölümde yüzde 28, köprüden sonra yüzde 17 azalacak. Bu trafik modeli, Haliç'i aşan Galata ve Atatürk köprüleri üzerinde de yüzde 7-10 arası azalma öngörüyor. Trafik, Theodosian Kara Surları'nın hemen dışında devam eden çift yönlü ana yol niteliğindeki 10. Yıl Caddesi üzerinde de azalacak. (AA)
   


Yükleniyor...