Tom Cruise Eldivenleri Geliyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Nalan tarafından 28 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Bilgisayar veya akıllı televizyonunu ellerini havada sallayarak yönetmek isteyenler için Japon üreticileri yeni bir eldiven geliştirdi.

  Yıllar önce Tom Cruise'un çevirmiş olduğu Azınlık Raporu- Minority Report filminden hafızalarımıza kazınan sahneler gerçek oluyor. Bundan böyle kısmen de olsa elektronik aletlerimizi „Gesture Glove Mouse“ denilen eldivenle yönetebileceğiz.
  [​IMG]
  Eldiven iki parça dan meydana geliyor. Bir yandan bilek hareketlerimizi ölçerek ekranda fare göstergesini yönetirken diğer yandan işaret parmağının üzerinde bulunan düğmelerle sağ ve sol tıklamayı sağlıyor.
  Üreticinin bildirdiğine göre eldiven Windows ve OS X sistemlerinin yanısıra Android sistemlerinde de çalışıyor. Android çubuğu bağlayacağınız akıllı-televizyonunuzu bu eldivenle oturduğunuz koltuktan rahatça yönetebileceksiniz.
  [​IMG]
  USB-dongle diye adlandırılan kablosuz bağlantı ile 15 metre uzaklığa kadar komutları verebileceksiniz. Entegre halinde bulunan pili 12 saate kadar bir kullanım sağlayabiliyor. Eldivenin ağırlığı sadece 35 gram. Şu anda sadece Japonya piyasasına sürülen eldivenin yakın bir gelecekte Dünya piyasasında satışa sürülmesi bekleniyor
  Balköpüğü/forumdaş
  özel haber
   


Yükleniyor...