Time Dergisi Yılın En Etkin 100 İnsanı
Time dergisi, 2008 yılı için dünyanın en etkili 100 ismini belirledi. Listeye girenler arasında dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz de bulunuyor.

Fener Rum Patriği Barthelemeus, oyun yazarı, aktör ve film yapımcısı Tyler Perry, medya devi Rupert Murdoch, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair ve New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, derginin listesinde yer alan isimlerden bazıları.

Derginin 2008 listesinde ayrıca ABD başkanlığı için mücadele eden Barack Obama, John McCain ve Hillary Clinton da yer aldı. Obama ve Clinton geçen yılki listede de yer almıştı. Iraklı Şii lideri Mukteda Sadr ve ABD Başkanı George W. Bush da listeye giren isimler oldu.

Derginin 2008 listesinde yer alan diğer bazı isimler şöyle:

Tibet'in ruhani lideri Dalay Lama, ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, Afrika Ulusal Kongre Başkanı Jacob Zuma, Meksikalı golfçu Lorena Ochoa, Kübalı blog yazarı Yoani Sanchez, şarkıcı Mariah Carey, kişisel finans danışmanı Suze Orman ve listeye 5 kez girerek rekor kıran ünlü program sunucusu Oprah Winfrey.
 

ewet bugün tüm gazeteler bu olaydan bahsediyordu adımızın iyi birşeyler için duyuruluyor olması türkiye için gurur kaynağı paylaşıma tşk
 

evet bir türk doktorun da listede olması gurur verici bir olay

bilgi ve paylaşım için teşekkürler by_tual
 
Üst