Thomas Edison Kişisel Özellikleri

'Biyografi' forumunda Belinay tarafından 22 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. Thomas Edison Kişisel Özellikleri Nelerdir

  Thomas Edison İnsanlık tarihinin en büyük mucitlerinden biridir. Thomas Edison, 1847’de Amerika’nın Ohio eyaletinde dünyaya geldi.

  Thomas Edison Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan’daki Port Huron’a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı. Fakat başladıktan yaklaşık üç ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

  Bundan sonraki üç yıl boyunca özel bir öğretmen tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı kişiliğe sahip bir çocuk olan Edison, 10 yaşına geldiğinde kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.

  Thomas Edison Oniki yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ile Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan Edison, evlerindeki laboratuvarını trenin yük vagonuna taşıyarak, çalışmalarını burada sürdürdü. Bu dönemde Yhomas Edison Michael Faraday’ın “Experimental Research in Electricity” adlı yapıtını okudu ve derinden etkilendi. Bunun üzerine bir yandan Faraday’ın deneylerini tekrarladı bir yandan da kendi deneylerine ağırlık vererek daha düzenli çalışmaya ve notlar tutmaya başladı.

  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Thomas Edison Kişisel
 1. HazaN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,799
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  513
 3. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  9,568
 4. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,916