Testosteron Eksikliği Hakkında Bilgi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 1 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Testosteron Eksikliği Hakkında Kısaca Bilgi  Erkeklerde Testosteron üretimi yaş geçtikçe azalma gösterir.Aynı zamanda hipogonadizm olarak da bilinen düşük testosteron ya da testosteron eksikliği, hormon salgılanması ve testosteron üretimini tetikleyen hipotalamus, hipofiz bezi ya da testislerde oluşan bir hastalık ya da hasardan kaynaklanabilir.

  Erkeklerde Testesteron eksikliği Yaşa bağlı olarak, yetersiz testosteron üretimi kas ve kemik gelişiminde anormalliklere, cinsel organın yetersiz gelişimine ve erkeklik özelliklerinde eksikliklere yol açabiliyor.Testosteron, erkek cinsiyeti ve penis, testis, skrotum, prostat ve seminal veziküller de dahil üreme organlarının normal büyüme ve gelişiminden öncelikle sorumlu olan androjenik hormondur.

  Testosteron Hormonunun Düşmemesi İçin yapmanız gerekenler

  Hergün mutlaka Düzenli spor yapmalısınız.Sporun testosteron seviyesini yükselttiğine dair bilimsel çalışmalar vardır.Hergün Günde en az 30 dakika spor yapmak vücüdunuzdaki kas kütlesinin yerini yağın almasına engel olacaktır.Aynı zamanda sigara ve alkolden uzak durmalısınız.
   
Yükleniyor...