testesteron


Her orta yaşa gelmiş erkekte görülecek diye bir kural olmasa da; orta yaş içinde olan erkekler; yaşamlarını gözden geçirip kendileri için ne yaptıklarını sorgulamaya, genç bir partner aramaya ve kayıplarını fark etmeye başlayabilirler. İşte bu dürtülerin altında erkeklerde yaşlanma ile birlikte yavaş yavaş androjen seviyesindeki düşme vardır. Çünkü testesteron seviyesinde 40'lı yaşlarda düşmeye başlar. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yaşlı erkek popülasyonunun giderek artış göstermesi, androjen düşüklüğünü ve buna bağlı gelişen cinsel ve diğer sağlık sorunlarını son günlerde gündeme oturtmaya başlamıştır.
2-Psikolojik Belirtiler
*Cesarette azalma,
*Kendine güven kaybı,
*Üretkenlikte azalma,
*Depresif huy hali,
*Anksiyete,
*Sinirlilik,
*Huzursuzluk,
*Yaşamdan zevk almama,
*Çabuk sinirlenme,
*Konsantrasyon kaybı,
*Dalgınlık,
*Zihinsel yorgunluk,
*Bellekte ve öğrenmekte azalma vb.
Bu psikolojik belirtilerin çoğu aslında erkeğin, erkek egemen kültürün kendisine öğrettiği “iktidar”ını simgeleyen duyumlarının azalmasından kaynaklanmaktadır.
Şimdi diyeceksinizki bu bilgiler niye eee beyler öğrenin diye araştırdım buldum size başınıza geleceklerden haberdar olun diye .Tüm hayatımız yöneten hormonlardır biliyorsunuz ama en önemliside erkeklerin baş belası hormunu testesteron. Erkelerin hayatını bu hormon idare diyo
İşte bu hormon azalmaya başladığı zaman korkuları başlıyor ve yukarda yazdıklarım oluyo
Ve siz deprasyona giriyosunuz ama bilmiyorsunuzki
Korkunun ecele faydası yok galiba kadınların ahlarını çok aldınız bence dikat edin
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

İngiltere’de yapılan bir araştırmada, testesteron seviyesi düşük, 40 yaş üzeri erkeklerde, kalp krizi riskinin yüksek olduğu açıklandı.

Cambridge Üniversitesi’nden profesör Dr. Kay-Tee Khaw, testeron seviyesindeki düşüşün, kolesterol veya tansiyonla aynı etkiye sahip olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Ancak testesteron düzeyi düşük erkekler için, testesteron desteği konusunda daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var.”

Yaşları 40 ile 79 arasında olan 11,600 kişinin katıldığı bu çalışmanın, düşük testesteronun sağlığı olumsuz etkilediğinin kanıtlandığı pek çok çalışmaya dayanarak yapıldığı belirtiliyor.
 

Testeron seviysini düşüren en önemli şey aktif bir hayata sahip olmak. Araştırmacılar obezitenin hormon seviyesini düşüren en önemli şey olduğunu belirttiler.
Ayrıca araştırmacılar testeron ilavesi için hap almaktansa yaşam standartlarının değiştirilmesi gerektiğini söylediler çünkü bu ilaçların da yan etkileri var.
 

Çok önemli bir konuya değinmişsin arkadaşım, ne yazıkki bir çoklarımız buna kadınlar dahil, önlem almayı ve o dönemleri daha kaliteli geçirmeyi denemeyip, araştırma zahmetine dahi yanaşmayanları biliyorum...
Halbu ki Mevlam, biz insanları yaratırken, en güzel bir şekilde ve canlılar arasında en üstün varlık olarak yaratmış...
dolayısıyla bizede bu bedeni en iyi şekilde ve en sağlıkı biçimde korumak düşüyor...
bir şiirimde demiştim;

ne,
sevgili bir dost.....
ne de,
dost bir sevgili....
insan önce kendini kabullenmeli.....
............................................
ve akabinde
tanımalı, ruhen, bedenen....

o bakıma, erkek kadın ayırt etmeksizin, kendimizi bilgilendirmeliyiz ve ona göre yaşam kalitemizi artırmalıyız, özellikle bu dönemlerde

güzel bir konu hatta önemli, teşekkürler sultanım
 
Üst