Teravih Namazı Kılınışı

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 17 Haz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Teravih Namazı Nasıl Kılınır  Ramazan ayının yaklaşması ile teravih namazı ile ilgili birçok konu merak ediliyor bu konular ve en çok sorulan sorulardan biride Teravih namazının kılınışı ile ilgili sorular.Teravih Namazı kaç rekattır ve nasıl kılınır.

  Teravih namazı 20 rekattır yatsı namazından sonra kılınan teravih namazı yatsı ve vitir namazı ile birlikte toplam 33 rekat olur.Teravih namazının cemaatla kılınması daha makbuldür fakat evde kendi başınızada kılabilirsiniz.

  Teravih namazı 4 rekatta bir selam verilerek 20 rekata tamamlanır.Yatsı namazının son sünnetinden sonra teravih namazı kılınmaya başlanır.

  İlk rekatında Sünhaneke,Fatiha şerif ve bir zammı süre okunur tahiyyattan sonra ikinci rekatta yine bir fatiha ve zammı süre okunur tahiyyatta ettehiyyatü,salli ve barik duaları okunur üçüncü rekata kalkılır sünhaneke okunur ardından Fatiha ve bir zammı süre okunur tekrar tahiyyata gidilir dördüncü rekata kalkılınca Fatiha ve yine bir zammı süre okunur tahiyyata oturulur ettehiyyatü sallli barik ve rabbena duaları okunur önce sağa sonra sola selam verilir. Bu şekilde teravih namazı 20 rekata tamamlanır.Son olarak üç rekatlık vitir namazı kılınır.
   
Yükleniyor...