Tema Vakfı'nın Ne Gibi Etkinlikleri Vardır?


Tema Vakfı'nın Ne Gibi Etkinlikleri Vardır?
Tema Vakfı'nın Etkinlikleri Nelerdir?
Tema Vakfı Etkinlikleri

Meşe Projesi nedir?

Tarihte "Meşe Denizi" olarak bahsedilen Anadolu'da bugün 6.500.000 hektar alanı kaplayan meşe ormanlarının 5.750.000 hektar alanı bozuk ve çok bozuk meşe ormanlarından oluşmaktadır.

TEMA Vakfı - Orman Bakanlığı işbirliği ile1998 yılından beri sürdürülen "Meşe Projesi" dünyanın en büyük ağaçlandırma projelerinden biridir.
Yurt çapında 1 milyon hektar alanda sağlıklı meşe ormanları oluşturmayı hedefleyen "Meşe Projesi" meşe tohumu ekimi, meşe fidanı dikimi ve canlandırma kesimi (meşe rehabilitasyonu) çalışmalarını hedeflemektedir. Projenin toplam maliyeti 1,8 milyar $'dır.

TEMA Vakfı'nın Orman Bakanlığı ile işbirliği sonucu, başta halkımız olmak üzere özel - kamu sektörü, Türk Silahlı Kuvvetleri, Eğitim Kurumları'nın destekleriyle 1998-2004 yılları arasında 640 milyon adet tohum toprakla buluştu.
Bu proje dünyamızın içinde bulunduğu küresel ısınma tehdidine karşı mücadeleye, Türkiyenin katkı projesidir.

Neden Meşe ?

1. Ülkemizin her coğrafi bölgesine yayılmış 18 türü vardır.
2. Derin ve saçak kök sistemi ile toprağı korur, erozyonu önler,
3. Yeraltı sularının geçirgenliğini artırır, yağış sularını yeraltına indirerek yeraltı sularının, kaynakların ve akarsuların beslenmesini, sürdürülebilirliğini sağlar,
4. Çeşitli hayvanlara doğal barınak olur,
5. Yaprakları ve meyveleri ile toprağı ve hayvanları besler, ıslah eder. Ekolojik, ekonomik ve biyolojik değere sahiptir.
6. TEMA Vakfı, 1992 yılında Türkiye'nin geleceğini tehdit eden erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı toplumsal duyarlılığı arttırmak ve bu mücadelenin bir devlet politikası haline getirilebilmesi sağlamak için kurulan 265 bini aşkın gönüllüsü bulunan bir sivil toplum kuruluşudur. TEMA Vakfı bu mücadelesini kamuoyunun desteğiyle ağaçlandırma projeleri, erozyon önleme amaçlı kırsal kalkınma, mikro havza, mera ıslahı, doğal varlıkları koruma amaçlı örnek projeler uygulayarak sürdürmektedir. TEMA Vakfı'nın projeleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için (
Linkleri görmek için üye ol Giriş yap veya üye ol.
.htm) tıklayınız.

Ben de Meşe Projesine katılmak istiyorum !

Şubelerden Katılım:

En az 9 adet tohum için 3,00 YTL. ve katlarını aşağıdaki hesap numaralarına tüm şubelerden ücretsiz havale yapabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda en az 15 YTL tutarındaki 45 tohumluk bağışınıza sertifika hazırlanmaktadır. Sertifika istiyorsanız, bağış bilgilerinizi içeren dekontu ve irtibat bilgilerinizi 0212 281 11 32 0212 281 11 32 nolu faksa göndermeniz yeterlidir.


Banka
Şube
Hesap No
Ziraat Bankası
Levent
1576822-5001
Halkbankası
Beyoğlu
16000001
HSBC
Merkez
706-012-0412-282


Kolay Katılım:

Yapı ve Kredi Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Akbank ve Tekfenbankın ATM makinelerinden tek tuşla projeye katılabilirsiniz.
İnternet yoluyla katılım:

İş Bankası , Akbank, ve HSBC Bankın internet sitelerindeki Meşe Katılım Formu'nu tıklayarak kredi kartı bilgilerinizle güvenli biçimde katılabilirsiniz.

Kredi Kartı Yoluyla Katılım:

Dilersiniz Kredi Kartınızla Online Meşe Bağışında bulunabilirsiniz.

Linkleri görmek için üye ol Giriş yap veya üye ol.
Yoluyla Katılım:


"Türkiye İçin 100 Milyon Mesaj: TEMA Vakfi, ozyasar.NET arasında imzalanan protokolle, TEMA Vakfı'nın 1998 yılından bu yana Çevre ve Orman Bakanlığı işbirliği ile sürdürdüğü Meşe Projesi çerçevesinde meşe tohumlarını toprakla buluşturacak "Türkiye için 100 milyon mesaj" kampanyası başlatılmıştır.

Proje çerçevesinde herhangi bir ücret ödemeksizin adınıza 20 sms reklam gönderilmesine izin verdiğiniz takdirde, adınıza 9 meşe tohumu toprakla buluşturulacaktır. Türkiye de ilk defa uygulanan hedef kitle temelli Türkiye İçin 100 Milyon Mesaj Projesi'nde amaç yüksek katılım sağlanması ve reklâm verecek sponsorlar ile meşe tohumlarının ekimi için gerekli desteğin teminidir.

Bu projede ozyasar.NET, TEMA Vakfi ile arasında imzalanan protokol gereğince bağışçıdır. TEMA Vakfi tüzel kişiliğinin protokolde geçen işbirliği sınırları dışında;
Linkleri görmek için üye ol Giriş yap veya üye ol.
web sitesi ile ilgili herhangi bir hukuki ilişkisi yoktur. TEMA Vakfının bu web sitesi veya sahipleri ile herhangi bir ortaklığı yoktur. Projedeki tüm çalışmalar TEMA tarafından sürekli denetlenmektedir.
 
Üst