Tarhan Telli Kimdir Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 3 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Tarhan Telli Resimleri 2012


  Tarhan Telli Biyografisi


  Son dönemde adı Serenay Sarıkaya aşkıyla anılan Tarhan telli, İstanbul doğumludur. TT Custom Choppers Kurucusu olan Telli, Lise eğitimine Şişli Terakki Lisesi'nde başlayıp Boğaziçi Lisesi'nde 5 yıl okuduktan sonra Günaydın Koleji'nden mezun oldu.

  Bahçeşehir Üniversitesi Visual Design Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra kendisinin Chopper'cıların Mekkesi olarak kabul ettiği California'da "Art of Design" lisansüstü programlarını başarıyla tamamladı.

  Tasarımlarıyla beraber Almanya'da T.Ü.V. testlerine katıldı. Dünyaca bilinen öncü motosiklet firması Custom Chrome ile yapılan uzun görüşmeler sonucunda Türkiye distribütörlüğü unvanını aldı.

  Mayıs 1995'te babasının hediye ettiği 1976 model bir CJ5 üzerinde projeler çizmeye başladı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sanayi sitesinde bir dükkan tutarak aracı üzerinde 2 sene sürecek çalışmalarına başladı. Bu süre zarfında ihtiyacı olan bütün altyapıyı en sağlam şekilde edindi.

  En yakın arkadaşıyla squash oynarken bir iddia üzerine arkadaşının "Kaybedersen bana bir motosiklet yapar mısın?" demesi hayatına yön verdi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Türk malı motosiklet üretimine 2005 senesinde başladı.

  2006'nın Ocak ayında ilk siparişini teslim etti. O günden sonra sürekli firmasını geliştirerek dünyaca meşhur Arlen Ness, Performance Machine, Thunderbike, Fred Kodlin Motorcycles, American Suspension gibi firmaların Orta Asya dağıtım ve üretim haklarını aldı. Bu firmaların çoğuna parça üretimini de başlatarak Türkiye'de bir ilke imzasını attı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tarhan Telli' yi en çok mutlu eden başarısının dünya medyasında da yer bulmasıdır.

  Discovery Channel, İstanbul lansmanında ona ve ekibine özel bir alan tahsis etti. Discovery Channel TT CUSTOM CHOPPERS belgeselini de hayata geçirdi.
   
Yükleniyor...