Süper Babaanne

Süper Babaanne
Süper Babaanne dizisi yeni bölümü
Yönetmenliğini Serkan Kızıldağ’ın üstlendiği, başrollerini Asuman Dabak, Mustafa Uzunyılmaz, Ceren Soylu ve Alp Sunaoğlu’nun paylaştığı “Süper Babaanne”, bir tesadüf sonucu süper güçlere sahip olan Sakine Nine’nin macera dolu hikâyesini anlatıyor.

Bir tesadüf sonucu süper güçlere sahip olan Sakine Nine’nin macera dolu hikâyesini anlatan “Süper Babaanne”, perşembe günleri ekran başındakilere kahkaha dolu dakikalar vaat ediyor. Başlıca rollerde Asuman Dabak (Süper Babaanne), Yavuz Topoyan (Eşber), Ceren Soylu (İlknur), Ziya Durukan (Batuhan), Beyza Şekerci (Gaye), Alp Sunaoğlu (Berk) ve Yılmaz Köksal (Orhan) kamera karşısına geçiyor. Yapımcılığını Şükrü Avşar ve Berrin Dağçınar’ın, yönetmenliğini Serkan Kızıldağ’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Gani Müjde yazıyor. Sakine Nine, küçük bir kasabada yaşayan, günlerini artık hayatta olmayan kırk yıllık hayat arkadaşı Ethem’in hasretiyle geçiren iyiliksever, tatlı bir ninedir. Eşber ve İlknur adında iki çocuğu olan Sakine Nine’nin torunları da vardır. Fakat çocukları İstanbul’da oturduğu için onları sık sık göremez. Fırtınalı bir günde, eşiyle evlendiklerinde bahçelerine diktikleri keçiboynuzu ağacına yıldırım düşer. Yıldırım keçiboynuzlarını süper güçlerle donatır. Keçiboynuzundan ısırmasıyla birlikte bu olağanüstü güçlere sahip olan Sakine Nine yeniden doğmuş gibi olur. O artık süper babaannedir. Sakine Nine ilk iş olarak, İstanbul’daki çocuklarını ziyarete gider. Fakat orada hiç hoş bir manzarayla karşılaşmaz çünkü çocukları evliliklerinde mutsuzdur. Her ikisi de kaynanalarının baskısı altındadır. Artık bir süper kahraman olan Sakine Nine, görevine çocuklarının problemlerini çözmekle başlar. Bu arada Süper Babaanne, Şeşbeş ve Altındiş isimli azılı ve uslanmaz suçlular için de adeta bir kâbus olacaktır. Sakine Nine’den kahkaha dolu maceralar… Bu hafta ikinci bölümüyle ekrana gelecek olan Süper Babaanne dizisinde Sakine Nine’nin İstanbul çıkarması tam anlamıyla maceraya dönüşüyor. Şeşbeş ile Altındiş, Sakine Nine’nin gücünü keçiboynuzundan aldığını öğrenip, keçiboynuzlarını ele geçirmeye çalışırlar. Sakine Nine ise onlara normal keçiboynuzlarından verir. Kandırıldıklarını bilmeyen Şeşbeş ile Altındiş kendilerini görünmez sanıp, sokaklarda dolaşmaya başlarlar. Süper Babanne dizisinde bu arada Merdane kısır gelini İlknur’a kuma getirmeye karar verir. Kızı İlknur’un durumuna üzülen Sakine Nine özel güçlerini kullanarak İlknur’a gelen kumayı korkutur ve evden gönderir. Diğer tarafta çikolata çetesi Sakine Nine’nin torunu Batuhan’ın başına bela olur. Batuhan’ın dondurma arabasını çalan çikolata çetesine yine dersini Sakine Nine verir.
Süper Babanne dizisi kadro :
Yönetmen: Serkan Kızıldağ Orijinal Adı: SÜPER BABAANNE Oyuncular: Asuman Dabak, Mustafa Uzunyılmaz, Ceren Soylu, Alp Sunaoğlu
 
Üst