Stalin komünizm karşıtı tutumu nedeniyle hangi oyuncu için ölüm emri verdi

'Ders notları' forumunda Aysell tarafından 10 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Stalin komünizm karşıtı tutumu nedeniyle hangi oyuncu için ölüm emri verdi

  Yüzlerce aktris ve aktör arasında Stalinin ilgisini çeken beş aktör var. Charlie Chaplin, Clark Gable, Spencer Tracy, Johnny Weismüller ve John Wayne. Kremlinde filmden sorumlu Yoldaş Bolşakovdan en çok onların filmlerini göstermesini istiyor. Tarzandan dramalara, Westernlerden komedilere uzanan karmaşık bir ilgi.

  Western filmlerini kaçırmadığı John Wayne, buna rağmen, Stalin için nefret küpü. Hem filmini izliyor, hem ona etmediği küfrü bırakmıyor. Çünkü, Staline göre, Western filmleri komünist ideolojiyi yaralıyor. John Wayne, bu nedenle onun en çok hışmına uğrayan aktör.

  Küfür Kremlinde kalmıyor. Stalin iki KGB ajanını özel misyonla Hollywooda gönderiyor. Onların görevi John Waynei öldürmek. Bu antikomünist aktörü yok etmek.

  Ajanlar Hollywoodda John Waynenin peşine düşüyor. Gündüzleri hangi film setinde, geceleri hangi lokantada ve barda, her şey tespit ediliyor.

  Artık cinayet planı olgunlaşıp tetiğe basma günü yaklaştığında, dünyayı yerinden oynatan bir başka ölüm haberi geliyor. Yine bir sinema seansından sonra, Stalin geçirdiği kalp kriziyle hayata veda ediyor.