Stalin komünizm karşıtı tutumu nedeniyle hangi oyuncu için ölüm emri verdi

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 10 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. komünizm karşıtı Stalin hangi oyuncu için ölüm emri verdi

  Clint Eastwood
  John Wayne
  Marlon Brando
  Kirk Douglas
    2. Cevap: Stalin komünizm karşıtı tutumu nedeniyle hangi oyuncu için ölüm emri verdi

  John Wayne
    3. Cevap: Stalin komünizm karşıtı tutumu nedeniyle hangi oyuncu için ölüm emri verdi

  Yüzlerce aktris ve aktör arasında Stalin’in ilgisini çeken beş aktör var. Charlie Chaplin, Clark Gable, Spencer Tracy, Johnny Weismüller ve John Wayne. Kremlin’de filmden sorumlu Yoldaş Bolşakov’dan en çok onların filmlerini göstermesini istiyor. Tarzan’dan dramalara, Westernlerden komedilere uzanan karmaşık bir ilgi.

  Western filmlerini kaçırmadığı John Wayne, buna rağmen, Stalin için nefret küpü. Hem filmini izliyor, hem ona etmediği küfrü bırakmıyor. Çünkü, Stalin’e göre, Western filmleri komünist ideolojiyi yaralıyor. John Wayne, bu nedenle onun en çok hışmına uğrayan aktör.

  Küfür Kremlin’de kalmıyor. Stalin iki KGB ajanını özel misyonla Hollywood’a gönderiyor. Onların görevi John Wayne’i öldürmek. Bu antikomünist aktörü yok etmek.

  Ajanlar Hollywood’da John Wayne’nin peşine düşüyor. Gündüzleri hangi film setinde, geceleri hangi lokantada ve barda, her şey tespit ediliyor.

  Artık cinayet planı olgunlaşıp tetiğe basma günü yaklaştığında, dünyayı yerinden oynatan bir başka ölüm haberi geliyor. Yine bir sinema seansından sonra, Stalin geçirdiği kalp kriziyle hayata veda ediyor.
   


Yükleniyor...