Son Ağa

Çocuklar duymasın adlı dizide ününe ün katan Tamer karadağlı bu seferde kapadokyalı bir agayı canlandıracak.doğduğundan beri Kendi hayatını yaşayamamış ,sürekli başkaları için bir şeyler yapan bu ağanın dramatik aynı zamanda komik ve eğlenceli öyküsünü hep birlikte izleyeceğiz.Tamer karadağlıya dizide Feride Çetin, Emel Müftüoğlu, Durul Bazan ve Zerrin Sümer eşlik edecekler.17 temmuz perşembe izleyicisi ile buluşacak dizi ve ekibe başarılar diliyorum.
kısaca dizinin özeti şu şekilde
Yedi kuşaktan beri Kapadokya bölgesinde şaşalı bir hayat süren Bağcıoğlu sülalesinin son temsilcisi, Son Ağası Salim Ağanın kaderi abisinin zamansız ölümü ile bir anda sekteye uğrar. Yengesi üç erkek evlatla dul kalınca, anası Halise oğlu Salim ile gelini Hacer’in evlenmesini uygun bulur. Bu sayede hem Hacer’i, hem çocukları kanatları altında tutacaklarına inanır Halise nene!Bu evlilik yıllar yılı kâğıt üzerinde devam eder. Gün gelir çocuklar büyür, mecburiyetler ortadan kalkar ve Hacer ile Salim Ağa güle oynaya boşanırlar! Salim Ağa artık özgür bir erkektir ama orta yaşına da merdiven dayamıştır. Tek bir hedefi vardır, âşık olacağı kızı tez vakitte bulmak ve onunla evlenip çoluk çocuğa karışmak!

Bu dileği hemen yerine geliverir! Rüyalarını süsleyen Gülümser’i görür görmez âşık olur Son Ağamız! Ama baltayı taşa vurmuştur! Gülümser Salim Ağa’nın ailesinin nesillerdir rakibi olan, bin bir türlü husumet yaşadıkları Çıkrıkçıoğlu ailesinin kızıdır! Yıllar sonra baba evine, nişanlısı ile birlikte dönmüştür kız! Salim Ağa aşkının peşinden koşmaya kararlı ama Gülümser’e kavuşması Ferhat’ın Şirin’e kavuşmasından daha da zor!
Bir yanda yeğenlerinin bitmek tükenmek bilmez sorunları; öte yanda Çıkrıkçıoğlu ailesinin araya koyduğu engeller! Bunlar da yetmezmiş gibi, Salim Ağanın ekonomik gücü de giderek zayıflamaktadır. Borçlar, harçlar kapılarında dağ olmuştur! Salim Ağa ile Gülümser bütün bu imkânsızlıkların ortasında aşklarını yaşamaya çalışırken, etraflarındakiler de onları birbirlerinden ayırmak için yapmadıklarını bırakmazlar. Salim Ağanın kaderi değişecek mi? Sevdiği kızla evlenip, ekonomik gücüne geri kavuşabilecek mi?
 
İzleme fırsatı bulamadım ama güzel bir diziye benziyor.
Paylaşım için teşekkürler DarK
 
İzlemedim ama reklamları çok yapıldı.. Dilerim diger izlenmeyen dizilerin arasında yer almaz..

İyi tanıtım, teşekkürler DarK
 
Üst