Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 16 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sivilcelerden Kurtulma Yolları  Sivilcelerden müzdarip kişiler nasıl bu sorundan kurtulmak için çok çaba gösterirler.Gözenekleri çok olan ciltlerde sivilceler ve siyah noktalar çok fazla görülür.Uzmanlara göre hem görünüm hem de sağlık açısından siyah noktanın oluşmasını engellememiz gerekiyor.Yağlı ciltlerde gözenekler daha fazla açıktır bu bakımdan yağlı ciltler daha fazla sivilce problemi ile karşılaşırlar.

  Yağlı bir cilde sahipseniz dikkat etmeniz gereken şey cildinize cilt yapınıza uygun ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz.Cilt tipinize uygun ürünü kullanmak yapmanız gereken şey işin uzmanına başvurmanız gerekmektedir.

  Cildiniz dengeli bir cilt ise gözenekler kendiliğinden kapanabiliyor.Genç ciltlerde gözenekleirn kapanması daha kolaydır.Cildinizin su ve yağ dengesini düzenli tutarsanız gözenekler kendiliğinden kapanabilir.Eczanelerde satılan bantlar ne kadar işe yarıyor merak edilen bu sorunun cevabı şöyle;Bu bantlar siyah noktaları azaltmak için faydalı ve etkili bir yoldur.Bu Bantların kullanımı çok kolaydır.Bantların üzerinde önerildiği şekilde bantları kullanabilirsiniz.


  Siyah noktalar oluştuktan hemen sonra bir uzmana başvurup temizletilerek, uygun ürünle tekrar oluşmamasını sağlamak gerekir. Oluşmaması için de cildi, sabah akşam temizlemek gerekir. Ancak bunu sabunla yapmamak uygundur.

  Cildinizin tipine göre temizleme sütü ve tonikle temizlemeniz yapacağınız en doğru şeydir.Daha sonra nemlendiri bir kremle bakım uygulayabilirsiniz.
   


Yükleniyor...