Sirkenin Bilinmeyen Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 11 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Sirkenin Bilinmeyen Faydaları nelerdir?  Mutfağımızdan eksik etmememiz önerilen sirkenin bilmeidğimiz öyle çok faydası bulunuyorki bunları okuduğunuzda sirkenin ne kadar faydalı olduğunu sizde öğreneceksiniz.

  Sirkeyi sadece salata sosu olarak kullanıyorsanız, çok şey kaybettiğinizi bilmelisiniz.Çünkü sirke, soğuk algınlığından, iştahsızlığa, böbrek taşından kansızlığa kadar birçok derde deva olabilecek şifa kaynağıdır.

  Boğaz ağrısına elma sirkesi ile gargara yapabilirsiniz.Ayrıca yine elma sirkesi ile gargara yapmak diş etlerine çok iyi gelir.

  Adaçayı sirkesi: 150gr. adaçayı/ 1 lt. sirke. Adaçayını sirkenin içine ekleyip bir ay boyunca dinlendirin. Bu sirke diyabete, hormonal sorunlara, yorgunluğa, aşırı terlemeye, mide ağrılarına, depresyona ve sıcak basmasına karşı bire birdir.10 aramalı sirke: Salatanızı tatlandırmak için kullanılabileceğiniz gibi sağlığınıza da çok iyi gelecektir. Bu karışımı üç hafta demlenmeye bırakın. Sonrasında salatanızı çeşnilendirmek için normal sirkeyle beraber ufak miktarlarda kullanabilirsiniz.

  Cilt bakımı ve güzelliğinde kozmetik sanayisi tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Zayıflamaya bire bir gelmesi ile çok fazla kullanılmaktadır. Boğaz ağrıları ses kısıklığı yaşayanlar için hekimlerin bile önerileri arasında yer almaktadır. Öksürük sıkıntısı yaşayanlar sirkeyi çekinmeden kullanabilirler. Çok kısa zamanda sirke öksürüğü keser.

  Vajinal akıntılar karşısında son derece etkili olması ile çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Varis sıkıntısı olanlara da tavsiye edilmektedir. Hemeroit sıkıntısı olanların mutlaka kullanması tavsiye edilir. Güneş yanıklarına karşı çık uzun yıllardır kullanılır.

  sirkenin-faydalari-.jpeg
   
Yükleniyor...