Sınıf Tekrarı İçin Gerekli Belgeler

'Etüt Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 9 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. sınıf tekrarı evrakları
  Sınıf Tekrarı İçin Gerekli evraklar
  Sınıf Tekrarı İçin Gerekli Belgeler nelerdir
  Sınıf Tekrarı Gerekli Belgeler
  Sınıf Tekrarı İçin hangi Belgeler lazım

  MADDE 47 – (Değişik:RG-02/05/2006-26156)

  İlköğretimde öğrenci, kendi yaş grubu içinde bir bütün olarak yetiştirilir ve değerlendirilir. İlköğretim, öğrencilerin derslerdeki başarısızlığına bakılarak elenecekleri bir dönem değil, öğretim programlarında öngörülen derslerin ve sosyal etkinlik çalışmalarının ortak katkısıyla ilgi ve yeteneği ölçüsünde yetiştirilecekleri bir dönem olarak değerlendirilir.

  Yukarıdaki İlköğretim, öğrencilerin derslerdeki başarısızlığına bakılarak elenecekleri bir dönem değil ibaresi çok önemlidir. Bu maddeye göre sınıfta bırakamazsınız hiç bir öğrenciyi. Özellikle 1-2-3. sınıflarda.

  Ancak aynı maddenin

  b) Sınıf seviyesine göre yeterli başarıyı gösteremeyen öğrenciler için sınıf veya branş öğretmenleri, varsa okul rehber öğretmeni, okul yönetimi ve velilerle birlikte öğrenci, okul ve çevrenin durumuna göre alınacak tedbirler belirlenir. Gerektiğinde ilköğretim müfettişlerinin rehberliğinden de yararlanılarak kararlaştırılan önlemler uygulanır ve uygulama sonuçları ile ilgili rapor düzenlenir.

  Deniyor. Yani sene başlangıcından itibaren özellikle veli toplantılarını, yaptığınız tavsiyeleri tutanak altına alınız. Yukarıdaki madde de yer alan kurulu oluşturarak alınacak tedbirleri tutanak altına alınız. Birinci dönem sonunda değerlendirme toplanısı yapıp ikinci dönem için kurul tavsiyelerini gözden geçiriniz. Birinci dönem başarısızlığı olan öğrencileri Rehberlik Araştırma Merkezine göndermeniz iyi olur. Oradan gelecek rapor önemlidir. Kaynaştırma raporu gelirse zaten sınıfta bırakılamaz. Ramdan normal raporu gelirse raporunuzda belirtiniz.

  Gelelim raporunuza yazacağınız maddelere:

  1- Veli toplantı tutanaklarında yaptığınız tavsiyeler.

  2- Oluşturulan kurul tarafından alınan tavsiye kararları.

  3- Ramdan normal raporu geldiği.

  sonunda yukarıda belirtilen tüm çalışmalara rağmen öğrenci seviyesinin altında bir başarı göstermiştir. Bu nedenle sınıfta kalması faydalı olacaktır diye belirtirsiniz. Şube öğretmenler kurulunda da fikirleriniz savunursunuz.
   
Yükleniyor...